מדוע חשוב לקבל חוות דעת רפואית משפטית מרופא מומחה שמונה על ידי בתי המשפט למתן חוות דעת רפואית?

חוות הדעת של הרופא המומחה בתחומו שמונה על ידי בית המשפט היא בדרך כלל מתקבלת ולא מערערים עליה! היא דומה לפסיקה!

במרבית המקרים כשענייני בריאות מגיעים לדיון בין כותלי בית המשפט מדובר בסכומי כסף נכבדים, וההבדל בין חוות דעת של רופא מומחה שמונה מטעם בית המשפט, לחוות דעת של רופא אחר יכולה להיות המפתח להצלחה של כל התיק.

זו חוות הדעת שיכולה להיות לשון המאזניים בין קבלה מלאה של כל זכויותיכם, לקבלה חלקית של זכויותיכם, אם בכלל.

פעמים רבות התבקשנו להתערב ולתת חוות דעת פעמים רבות כשנשללה זכותו של החולה בבית משפט, והוא נאלץ להוציא כספים נוספים על מנת לקבל את מה שמגיע לו.

מומלץ מאוד להגיע לרופא מומחה שמונה מטעם בית המשפט ושתחום התמחותו תואם את מצבו הבריאותי של החולה. כך יקבל חוות דעת מקצועית שיכולה לתת מענה למצבו הרפואי, התפקודי והנפשי, ולהימנע מראש מהסתבכויות משפטיות ומקצועיות בהמשך.

דר’ מדלן פלדשטיין, רופאה מומחית ברפואה פנימית, גריאטריה ופסיכוגריאטריה, מומחית מטעם בתי המשפט בתחום הפלילי והנזיקין, פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שרותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה

האם כל אובדן זיכרון מעיד על מחלת הדמנציה?

איך תדעו אם הבלבול שאתם חווים אצלכם או אצל קרוב משפחה שלכם, אינו משמעותי או שזה סימן לתחילתה של מחלת הדמנציה?

פעמים רבות אנשים בטוחים שהם צעירים מדיי למחלה כזו שנתפשת כ”מחלה של קשישים”, אך לצערנו אחוז מסויים מבין החולים בדמנציה הם צעירים משמעותית מהאחרים. כלומר מחלת הדמנציה יכולה להתחיל בשנות הארבעים המאוחרות ואף מוקדם יותר. מפתיע?

אם כך, מה ניתן לעשות כדי למנוע את הידרדרות המחלה ובכדי לשמור על אורח חיים נורמלי ככל האפשר למשך זמן ארוך? הדבר הראשון הוא להבין כי אבחון מוקדם משמעותי להצלחת הטיפול במחלת הדמנציה. וישנם סימנים מוקדמים די ברורים, כמו למשל:

כל ירידה בזיכרון, כל ירידה במוטיבציה, ירידה בתפקוד החברתי, שינויים בדיבור, כגון: קושי בשליפת מילים, או מציאת מילים, דוגמה נוספת: אדם שדיבר מספר שפות ופתאום מבלבל בין השפות, ירידה במצב הרוח, ירידה תפקודית, לדוגמה: אדם שרגיל לצאת להליכה כל בוקר ופתאום אין לו חשק, אדם שרגיל לקרוא עיתון בכל בוקר ופתאום אין לו חשק או כל ביטוי אחר לירידה בחשק לבצע פעולות יומיומיות פשוטות ורגילות עבור אותו אדם, אדם שפתאום מתחיל עם נשים הרבה הרבה יותר צעירות ממנו, ובשונה מהתנהגותו הרגילה.

לא כל מי שסובל מאחת התופעות הנ”ל חולה בדמנציה, אך מחקרים הוכיחו כי 20% מהאנשים שסובלים מאחת התופעות הבאות ככל הנראה יסבול מדמנציה בטווח של שנה. בשפה המדעית זה מוכר כ Mild Cognitive Impairment Overt Dementia

אם כך, מדוע כל כך חשוב לבוא ולהיבדק מיד עם הופעת הסימנים הראשונים? כיוון שניתן לומר בבירור כי ככל שהאבחון נעשה בשלב מוקדם יותר של המחלה הסיכוי לקבל טיפול מתאים שמאט את ההידרדרות (Apoe epsilon 4 genotype risk) ומאפשר לשמר רמת חיים נורמלית ככל האפשר.

אם אחד הסימנים הנ”ל כבר קורה לכם, או לקרוב משפחה או אדם קרוב, אל תהססו לבוא ולהיבדק מוקדם ככל האפשר – מקסימום זכינו להכיר ובמקרים אחרים, יתכן והצלחנו לאפשר לך או לאדם קרוב לך חיים נורמליים לזמן ארוך יותר משמעותית – והאם יש לאפשרות הזו תחליף?

להתראות,

ד”ר מדלן פלדשטיין

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

Madlen Feldstein

ניתן לפנות בטופס צור קשר באתר שלנו, אליי במסנג’ר פרטי או בהודעה בעמוד, אנו מקבלים ומטפלים בכל פניה

מומחית ברפואה פנימית

מומחית ברפואה גריאטרית

יועצת פסיכוגריאטרית

יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם”

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שרותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

אל תשליכני לעת זיקנה

לכבוד סוף השבוע אני רוצה לספר לכם סיפור מעניין עם מוסר השכל חשוב בצדו.

לאחרונה פנה למרפאתנו רב מאוד מכובד ששנים שירת את קהילתו בנאמנות ובמסירות. העניין הוא שלאחרונה הרב המכובד התחיל להתנהג בצורה מאוד לא הולמת ולא מתאימה למעמדו ולתפקידו. הוא התחיל לגעת בנשים צעירות ונאות ולהציע להן הצעות מגונות.

משפחתו חשה מבוכה קשה מהתנהגותו של אב המשפחה ולא הבינו מה קרה לו ומה עליהם לעשות. המצב המביך גרם להם להפסיק ללכת לבית הכנסת ובכלל להימנע מלצאת מביתם ולהסתובב בשכונה.

הרב הגיע אליי לבדיקה, ולאחר בירור הסתבר כי הוא סובל מדמנציה פרונטלית שמאופיינת בהתנהגות מינית לא הולמת, בדיוק כפי שקרה אצל הרב. שוחחתי עמו והסברתי לו את מקור התופעה ודרכי הטיפול. הרב חש הקלה עצומה וכמובן שהקפיד ליטול את תרופותיו ולעקוב אחר הוראות הטיפול שקיבל. תוך זמן קצר זכינו לדיווח ממשפחתו שסיפרו לנו כי הרב חזר לנהוג כהרגלו כרב מכובד, שמתנהג בהתאם למעמדו, וזכה חזרה באמון קהילתו.

ומוסר ההשכל של כולנו מהסיפור הזה, לפני שנשפוט אדם שנהג שנים למופת ולפתע חל שינוי לא הגיוני בהתנהגותו, אני מציעה לדון את האדם לכף זכות ולנסות לערוך בירור רפואי שיכול לשפוך אור על מקור הבעיה ולהציע פתרון. אולי זה פחות מעניין מסיפורי הרכילאות… אבל זה לבטח הדבר הנכון לעשות.

שבת שלום,

ד”ר מדלן פלדשטיין

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

Madlen Feldstein

054-7368864

ניתן להתקשר, לפנות בטופס צור קשר באתר שלנו, אליי במסנג’ר פרטי או בהודעה בעמוד, אנו מקבלים ומטפלים בכל פניה.

מומחית ברפואה פנימית

מומחית ברפואה גריאטרית

יועצת פסיכוגריאטרית

יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם”

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שרותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

מהו רופא גריאטר?

בעיניי רבים רופא גריאטר הוא רופא שמטפל באוכלוסייה מבוגרת. כאשר למעשה הגריאטר מטפל גם באנשים צעירים לאחר פציעה או תאונה, או באנשים שסובלים מבעיות רפואיות מורכבות הפוגמות במצב התפקודי ו/או הקוגנטיבי ללא קשר לגילם.

למעשה ההתמחות של הרופא הגריאטר כוללת התמחות כפנימאי, נוירולוג, שיקום, טיפול נמרץ ופסיכיאטריה, כשלמעשה הגריאטר מתחשב במכלול ויודע לאבחן במהירות ובדייקנות מירבית, מחלות מורכבות ונדירות או מחלות נוירודיגינרטיביות שמסכנות ומקצרות חיים, כגון שיטיון פרקינסון וכדומה. בהתאם לכך גריאטר מנוסה יודע לתכנן את הטיפול, בראש ובראשונה כדי להציל ולהאריך את חיי המטופל, תוך שמירה מיטבית על איכות חייו.

בצורה כזו פעמים רבות אנו מצליחים לצמצם את כמות התרופות שהמטופל מקבל במידה ניכרת ולהתאים טיפולים משלימים וטיפולים מקלים שמשפרים את מצבו הרפואי, התיפקודי או הקוגנטיבי של המטופל, הכל לפי העניין ולפי הצורך.

אז איך יודעים שמומלץ להגיע לגריאטר? בכל מצב רפואי מורכב, בלתי מוסבר, שכבר נמאס לכם לעבור מרופא אחד לשני, כדאי להגיע לאבחון אצל רופא גריאטר מנוסה, כדי להגיע לאבחנה מדויקת וחד משמעית. ולהתחיל בטיפול הנכון בהקדם האפשרי.

רק שנהיה בריאים ומאושרים,

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית, יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” , רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים, פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה, מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א ומרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

מתי צריכים לקבוע אפוטרופסות?

למעשה מתן אפוטרופסות נובע מהצורך להגן ולדאוג לצרכים של אדם שאינו מסוגל לנהל את חייו בכוחות עצמו. הבחירה באפוטרופוס היא על בסיס יכולתו והתחייבותו לנהל במסירות את ענייניו של האדם נשוא האפוטרופסות.

באיזה מקרים ממנה בית המשפט אפוטרופסות?

אנשים שבית המשפט מכריז עליהם כפסולי דין, כלומר אדם שאינו מסוגל לדאוג לענייניו בכוחות עצמו בשל מחלת נפש, ליקוי שכלי או אדם שאינו מסוכל לדאוג לענייניו עקב מוגבלות גופנית משמעותית.

איזה סוגי אפוטרופוס יש?

אפוטרופוס רפואי, במקרים בהם האדם אינו כשיר נפשית או שכלית ממנים לו אפוטרופוס שאחראי לאשר את כל ההחלטות הנוגעות לטיפול הרפואי באדם. ללא אפוטרופוס אנשים חסרי ישע עלולים לסבול זמן ממושך ללא פתרון, ולמה הכוונה, למשל לאחרונה הגיע אליי אדם שביקש למנות אותו באופן דחוף כאפוטרופוס של אשתו כיוון שהיא סובלת משבר בירך, אך בשל מצבה אינה יכולה לקבל החלטות לגבי מצבה הרפואי, ולא ניתן לאשר לה ניתוח דחוף, עד שימונה אפוטרופוס שיוכל לחתום על מסמכי האישור לניתוח. או אדם אחר שנזקק לניתוח לשחרור לחץ דם עיני גבוה, לא ניתן היה לבצע את הניתוח עד שמונה אפוטרופוס שיכל לחתום ולאשר את הניתוח, אם אדם קרוב סובל מבעיות נפשיות או שכליות, ואתם ערים למצב, צריך להיות ערוכים מבעוד מועד ולבצע את הליך האפוטרופסות ללא דיחוי.

סוג שני: אפוטרופוס רכוש, מדובר באנשים צלולים לחלוטין אך סיעודיים או תשושים, ואנשים שונים שנמצאים בסביבתם עלולים לנצל את המצב לצורך גניבת רכוש, בין אם מדובר ה=בהערת דירות על שמם, עסקים על שמם, או סתם קניות קטנות פה ושם שמסתכמות בסופו של יום בסכומים גדולים, על מנת להגן על יקיריכם בזמן שהם חסרי ישע ונתונים לניצול, הגנו עליהם ועל משפחתכם על ידי מינוי אפוטרופוס רכוש.

סוג שלישי, הוא אפוטרופוס רפואי ורכוש, הוא אחראי באופן מלא על כל ההחלטות הרפואיות והקשורות ברכושו של האדם.

מי יכול להיות אפוטרופוס?

אם האדם סיעודי אך צלול, כל אדם שהוא יבחר בו יוכל להיות האפוטרופוס שלו. אם מדובר באדם שאינו כשיר נפשית או שכלית בדרך כלל ימונה קרוב משפחה, יועץ משפטי או בא כוחו של האדם שנבחר על ידי בית המשפט.

מדוע חשוב למנות אפוטרופוס?

האפוטרופסות באה להגן על האדם מפני סבל מיותר כשצריך לקבל החלטות רפואיות משמעותיות ודחופות, וכן כדי למנוע רמאיות וניצול של חסרי ישע. למעשה האפוטרופסות מקנה ביטחון לאדם ולמשפחתו שבריאותו תישמר ו/או שהרכוש לא יעבור לידיים הלא נכונות..

למי מומלץ לפנות כשצריך לקבל אפוטרופסות?

פניה אלינו יכולה לחסוך את הצורך בפניה לעורך דין, בתנאי שבני המשפחה יהיו מוכנים לפנות לבית המשפט עם חוות הדעת הרפואית שלנו, בית המשפט יקבל את הפניה עם חוות הדעת במהירות, היא תטופל ביעילות ותאושר באופן אוטומטי, בשל מוצקותה של חוות הדעת שלנו והביטחון שמדובר במקרה אמיתי שדורש מתן אפוטרופסות

לאן מגישים את חוות הדעת הרפואית שמקבלים מאיתנו לצורך קבלת אפוטרופסות?

לבית המשפט לדיני משפחה

לאחר קבלת חוות הדעת שלנו, האם מומלץ לפנות לבית המשפט באופן עצמאי או עם עורך דין?

תלוי בזמינות שלכם. עורך דין יחסוך לכם את הריצות וזמן יקר. אך במידה וזמנכם בידכם, תוכלו לפנות לבדכם לבית המשפט לדיני משפחה, ובהינתן חוות דעת רפואית מוצקה הטיפול בכם, כאמור, יהיה מהיר ויעיל.

שלא נזדקק… אך בעת הצורך אתם מוזמנים לפנות אלינו

מדלן פלדשטיין,

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית, יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” , רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים, פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה, מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א ומרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

ד”ר זאב פולאק

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחה ברפואה פנימית ומומחה ברפואה גריאטרית, יועץ פסיכוגריאטרי, יו”ר וועדות רפואיות מחוזיות של משרד הבטחון, פוסק בועדות ערר בסיעוד, בשירותים מיוחדים ובנכות כללית ונפגעי עבודה, מנהל רפואי של בית האבות הבולגרי ראשל”צ, יועץ לחברות ביטוח בתחום זכאות סיעודית או קוגנטיבית

ניתן להתקשר למרפאתנו: 054-7368864, ומעבר לשעות הקבלה מומלץ לפנות באמצעות בטופס “צור קשר” באתר שלנו או בהודעה פרטית בעמוד הפייסבוק שלנו. אנו מקבלים ומטפלים בכל פניה!!

נשמח לתת לכם שירות.

ראש השנה

ראש השנה זה זמן נפלא לבילוי עם המשפחה המצומצמת והמורחבת. אבל ידוע שבמשפחות רבות, דווקא אירועים משפחתיים כמו החגים מעוררים את כל חילוקי הדעות במשפחה ומזכירים לנו כמה חשוב למנוע ויכוחים וקרעים במשפחה.

אם המשפחה חשובה לך, אז חשוב לוודא שביום אחרי שנלך, לא נשאיר סיבות לריבים, חיכוכים ואף בתי משפט. לכן כדאי שתהיה לך צוואה מסודרת, ובה חלוקת רכושך לפי ראות עיניך. זה הבסיס להבטחת שלום בית במשפחה גם לאחר לכתך.

אך לא כולם יודעים כי במידה ואין אישור רפואי שמעיד כי האדם היה צלול בדעתו בעת עריכת הצוואה. עדיין נשאר פתח לעימותים, חיכוכים עד כדי הגעה לבית משפט וערעור על הצוואה הקיימת. אנחנו מתמחים באבחון ומתן חוות דעת רפואית משפטית מוצקה לצורך קיום צוואה שתמנע מבני משפחתך ריבים וכאב לב בעתיד.

רק שנהיה בריאים ומאושרים,

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית, יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” , רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים, פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה, מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א ומרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

עשרת ימי תשובה

עשרת ימי תשובה הם זמן לחשבון, על מנת שלא תצטערו שלא טיפלתם בבריאותכם או בבריאות יקיריכם בצורה הטובה ביותר, חשוב לדעת מתי כדאי להגיע בהקדם לרופא לשם קבלת חוות דעת שניה.

אם אתם סובלים ממחלה כרונית אחת או יותר שבגינן אתם או קרוביכם נוטלים באופן קבוע יותר מ – 3 תרופות, שניתנו לכם מ – 2 רופאים שונים לפחות – מומלץ להגיע בהקדם לרופא מומחה עם התמחויות נרחבות התואמות את מצבכם הרפואי, על מנת שיסתכל על התמונה הכוללת ויתאים לכם את דרכי הטיפול האופטימליות עבורכם או עבור יקיריכם.

פעמים רבות מגיעים אלינו מטופלים עם כמות גדולה של תרופות שונות הניטלות באופן קבוע וניתנו על ידי מספר רופאים שונים, ומסתבר כי יש תנגודת בין חלק מהתרופות, או שתרופה אחת מכסה גם הטוויה רפואית נוספת וניתן לוותר על תרופה אחרת. שינויים אלו מניבים תוצאות מרשימות! המטופלים מדווחים לנו על הקלה משמעותית בהרגשה הכללית ובאיכות חייהם.

אז… שלא תצטערו שלא פניתם קודם, כשעוד ניתן היה לעזור… לעתים הפנייה נעשית בשלב מאוחר לאחר שנגרמו נזקים בלתי הפיכים.

רק שנהיה בריאים ומאושרים,

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית, יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” , רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים, פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה, מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א ומרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

הידעת?

ציור, יצירת עבודות אמנות ומלאכת מחשבת וגם ביקור במוזיאונים של אמנות, מונעים באופן אקטיבי את הופעת מחלת הדמנציה (אלצהיימר).

אם אתם נהנים מכל אלה הרווחתם פעמיים 

רק שנהיה בריאים ומאושרים,

ד”ר מדלן פלדשטיין,

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית, יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” , רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים, פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה, מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א ומרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

הידעת? גם בחוות דעת רפואית משפטית: הזול הוא יקר!

פעמים רבות אני נשאלת על ידי לקוחות מדוע המחיר שלנו גבוה ממחירם של רופאים אחרים, חלקם פרופסורים מומחים בתחומם.

והתשובה לכך היא לא כל כך מסובכת, למעשה גם רופא מומחה או פרופסור הוא מומחה בתחום הרפואי אותו למד. המומחיות שלנו מורכבת לא רק ממספר התמחויות רלוונטיות ברפואה, אלא מניסיון רב בתחום חוות הדעת הרפואיות משפטיות.

אנו בקיאים בלשון החוק, אנו מנוסים בניסוח חוות דעת רפואיות משפטיות, אנו מנוסים מאוד במענה לחקירות וחקירות נגדיות בבתי משפט, ובפרט יש לנו שם של רופאים שהאמת היא נר לרגליהם. עקב כך הסטטיסטיקה שלנו עומדת על 100% הצלחה! חוות הדעת שלנו והזכויות שאנו מבקשים ללקוחותינו, עד היום התקבלו במלואן.

לצערינו, גם בתחום זה, ישנם רופאים שמספקים עדויות מתואמות עם עורכי הדין ששכרו את שירותיהם. אצלנו זה לא כך! אנו מבינים שכוחנו באמינותנו, ולכן עורכי הדין ששוכרים את שירותינו, יודעים כי חוות הדעת שלנו מבוססת על מצבו הרפואי של הפציינט בלבד.

יחד עם זאת יש לנו את הידע הנדרש כדי לנסח את חוות הדעת ולעמוד בחקירה משפטית וחקירה נגדית, באופן שהפציינט יקבל את מלוא הזכויות המגיעות לו על פי כל דין.

פעמים רבות, מגיעים אלינו אנשים, לאחר שהפסידו במשפט, בעקבות חוות דעת לא מספיק טובה. ברוב המקרים, בשלב זה הרבה יותר קשה לתקן את העיוות, וזה כרוך בעלויות גבוהות הרבה יותר מצד הלקוח.

לכן, חשוב לזכור כי בדרך כלל מדובר בתביעות ששוויין הכספי רב מאוד ועלות חוות הדעת שלנו, בטלה בשישים אל מול ההבדל בין לזכות או להפסיד בתיק.

רק שנהיה בריאים ומאושרים,

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

שלא יעבדו עליכם!

לפחות פעם בשבוע אני מגיעה לבית המשפט מטעם בית המשפט או מטעם משרד עורכי דין כלשהו כדי לתת חוות דעת רפואית משפטית בתיק תביעה כנגד חברת ביטוח שמנסה להתנער מחובתה לשלם לחולה ולבני משפחתו את הסכומים המגיעים להם על פי כל דין.

חשוב להבין, כי כמעט כל תביעה שמגיעה לחברות הביטוח זוכה לדחייה כמעט אוטומטית, בשיטת “מצליח”. חברות הביטוח סומכות על חששו העמוק של האדם הקטן והחולה מהתמודדות מול המחלקה המשפטית וסוללת עורכי הדין שלהם.

ולרוב ההימור שלהם באמת מצליח, לצערי. רוב האנשים שמקבלים דחייה לבקשתם מחברת הביטוח, מדמיינים בעיניי רוחם סוללת עורכי דין אימתניים שמרסקים את תביעתם מול השופט, ובטוחים שאין להם את הכוח הכלכלי, הנפשי והרגשי להתמודד עם תביעה שכזו. ולכן הם בטוחים כי תשובת חברת הביטוח היא בגדר: סוף פסוק!

אבל ידידיי היקרים, חשוב שתשתפו את הפוסט הזה כדי שכולם ידעו ויפנימו: גם אם כל עורכי הדין בעולם יעמדו מולכם, אבל האמת תהיה בידכם ותהיה לכם חוות דעת רפואית משפטית מוצקה שמגבה את טענותיכם, עם רופאה שיודעת לעמוד בחקירה נגדית בכישרון רב, עקב ניסיונה – אין לכל עורכי הדין מה לעשות! אם מגיע לכם – אז תקבלו!

ולא רק שתקבלו, ברוב המקרים מדובר בסכומים לא מבוטלים ואף בסכומים נכבדים ממש. לאחרונה בתיק שייצגתי, נעשה חישוב רטרואקטיבי לגבי כספים שלא שולמו למבוטח מבוגר מאוד ובית המשפט פסק לו 2.3 מיליון ₪. ועלות התביעה, כולל חוות הדעת הרפואית משפטית שלי, הן כפסיק לעומת הסכומים שמגיעים למבוטחים, החולים ובני משפחתם.

חשוב לי להבהיר כי בשונה מרופאים אחרים שיודעים לטפל במחלות ברמה גבוהה מאוד, (מי יותר מי פחות, כמובן), אני שמתי לי למטרה לחקור לעומק את עניין זכויות החולים, מתוך הבנה מעמיקה כי זכויות החולה חשובות לבריאותו ולאיכות חייו לא פחות מתרופות וטיפולים אחרים שהוא מקבל. ולכן חשוב לי ללמוד ולהתעדכן בכל רגע, על מנת לדעת כיצד חוות הדעת הרפואית המשפטית צריכה להיות מנוסחת כך שבית במשפט יפסוק לחולה ולמשפחתו את כל הסכומים המגיעים להם וממצים את מלוא זכויותיהם על פי כל דין.

אז…. שלא יעבדו עליכם!

שלכם,

ד”ר מדלן פלדשטיין Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

הירשת וגם תבעת?

לפחות פעמיים בשבוע מתקשר אליי מישהו שבעת פתיחת הצוואה התברר לו שזכויותיו שונו באופן מהותי ממה שהובטח לו על ידי הנפטר. תמיד יש ביטחון שמישהו ניצל את מצבו של האדם שהיה על ערש דווי, ושינה את תוכן הצוואה במירמה.

למעשה אני מתבקשת לעיין בחומר הרפואי של הנפטר ולהוכיח בדיעבד, כי בעת שינוי הצוואה הנפטר לא היה צלול. עד לרגע כתיבת שורות אלו אחוזי ההצלחה שלי בתיקים מעין אלו הוא גבוה מאוד. אם אני לוקחת על עצמי תיק כזה, זה אומר בודאות די גבוהה ששינוי הצוואה נעשה בזמן שהנפטר לא היה צלול בדעתו והיה נתון לניצול שאיפשר שינוי הצוואה ופגיעה בזכויות האדם שביקש את עזרתי.

מדובר בתיקים מאוד רגישים, שכן הלקוח גם איבד אדם יקר וגם קרובים אחרים מנסים לפגוע בזכויותיו הכספיות, וברוב המקרים מדובר במשפחות עתירות נכסים, אך לא רק כמובן.

אם נדמה לך שזכויותיך הופרו, שצוואה שאתה אחד היורשים בה מעוותת את זכויותיך, ניתן ליצור עימנו קשר לקבלת חוות דעת רפואית משפטית שתבסס את טענותיך.

רק שנהיה בריאים ומאושרים.

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

ייעוץ אצל רופאה מומחית עולה כסף 🙂

לא בטוח שאני צריכה להתנצל על זה… נכון יותר, אני ממש לא צריכה להתנצל. אני הקדשתי את חיי ללימודים שיעזרו לי לטפל ולהציל חיים. אני העמקתי וחקרתי את זכויותיהם של מטופליי, על מנת שאוכל להושיט להם את כל העזרה הדרושה להם לעבור את הזמנים הקשים בחייהם. אני מקבלת מטופלים והם משלמים לי כסף עבור זה. אבל בתמורה לכסף, אני מביאה מזור שערכו לא יסולא בפז.

ויחד עם זאת מדיי יום אני מקבלת עשרות טלפונים מאנשים שזקוקים לעזרתי, וזקוקים לייעוץ ממני, זקוקים למזור ולייעוץ שיוכל לעזור להם לעבור את התקופה הקשה, ופעמים רבות גם לצלוח מאבק משפטי מול גופים שמנסים להתנער מהזכויות המגיעות להם על פי חוק. ואני גובה על זה כסף, ורבים מהם מתפלאים בנימה כועסת על הבקשה לתשלום על השירות, כאילו זה מובן מאליו שכרופאה אני חייבת לעזור להם, ובחינם.

גם אם הייתי רוצה לעזור לכולם, בתשלום או בחינם, לא יכולתי לעמוד בזה, היות וכמות הפניות היומית אלינו כה גדולה, כיוון שכל כך הרבה חולים אינם מקבלים את מלוא זכויותיהם, לצערי, וזה כואב לי. אך לכל החולים כואב, ואין לי דרך לעזור לכולם, ולכן המסננת הטובה ביותר היא הכסף.

מי שמוכן לשלם, ובאופן יחסי לכספים שמקבלים כשהזכויות מתממשות, בדרך כלל, העלות שלי זניחה, אבל מי שמוכן לשלם לי בעבור השירות, מקבל הרבה הרבה יותר. ואני אוכל לטפל ולהתייחס רק למי שמבין שעליו לשלם ומוכן לשלם.

הפוסט הזה בא לאחר הפוסט הקודם שהעליתי תחת הכותרת “שלא יעבדו עליכם” (מוזמנים לראות בעמוד שלי), ובעקבותיו מבול של טלפונים של חולים ובני משפחתם שרוצים את עזרתי בחינם. אז אנא מכם, אם אין בכוונתכם לשלם, תבינו שלא אוכל לקבל אתכם ולא אוכל לעזור לכם, ואני מתנצלת בפניכם שזה המצב, אבל אין לי ברירה אחרת.

אני רופאה במשרה מלאה, שמקדישה את יומי לטיפול מסור בחולים ואין לי אפשרות לעזור לכל מי שזקוק לייעוץ במיצוי מלוא זכויותיו. היות וכתיבת חוות דעת היא חלק מעיסוקי, ולא החלק העיקרי, עיקר עבודתי היא לטפל בחולים מורכבים ולשפר את איכות חייהם. וכשמדובר במיצוי זכויות… תמיד יש סיפור קורע לב מאחורי השפופרת. אבל אני בוחרת לעבוד עם מי שמוכן להתחייב ולשלם, כי זה אומר משהו על נכונותו להילחם על חייו ועל המגיע לו.

אז רק שנהיה בריאים ומאושרים.

ד”ר מדלן פלדשטיין

@Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

מכשפות הן לא רק באגדות…

בערך פעם בשבוע מגיעים אליי בני משפחה שאחד ההורים, נפטר לאחר שההורה השני נפטר שנים קודם. בינתיים ההורה שנותר בחיים חבר לבן/בת זוג חדש/ה שבמעין “מחטף” השתלט/ה על כל הירושה.

מדובר בשלב לא פשוט כשהילדים כבר חיים את חייהם בבית אחר, ואין להם את האפשרות לדעת מה בדיוק קורה בין ההורה שלהם לבן או בת הזוג החדשים. למעט, הלכי רוח שמרמזים מה קורה. בדרך כלל, כשבני המשפחה מביטים לאחור הם מבינים שהיו הרבה מאוד רמזים למה שעומד לקרות. ואולי בהתנהלות שונה ניתן היה למנוע הרבה סיבוכים והפסדים כספיים לא מבוטלים.

ולאחר ההקדמה הארוכה להלן סיפור שהיה וכך קרה, קבלן עמיד ביותר התאלמן. הוא היה כבר זקן מאוד וחולה, אך לא רצה להישאר לבדו. כעבור זמן מה מצא לעצמו אישה צעירה ממנו ב – 15 שנה וחי איתה. הוא כבר היה חולה מאוד, עם תרופות כבדות ועל פניו היה די ברור כי חייו אינם ארוכים.

בני המשפחה עיגנו בצוואה מסודרת את זכויותיהם ברכוש המשפחה, כך שכל הרכוש יחולק בין שלושת ילדיו. לאחר מות האב גילו כי יש צוואה חדשה, שנעשתה זמן קצר לפני מותו ובה הוא מצווה את כל רכושו לאישה החדשה. מסתבר כי האישה דאגה לעגן במסמכים כי האב היה צלול בדעתו. אך המסמכים נעשו בידי גורמים שאינם מוסמכים לקבוע האם אדם צלול או לא. כמו למשל האחות שטיפלה באב בבית החולים ועוד גורמים שאינם מוסמכים לקבוע האם אדם צלול בדעתו או לא.

בני המשפחה הגיעו אליי, מתוסכלים וממורמרים, היות וברור היה להם כי בת זוגו של האב מנסה לגזול את מה שמגיע להם בזכות.

מאחר והמשפחה לא חששה מאובדן הרכוש היות והיתה להם צוואה, והם לא העלו על דעתם כי אביהם יכתוב צוואה חדשה תחת זו שברשותם, הם לא דאגו להבטיח את זכויותיהם ברכוש.

בבית משפט הצלחתי לערער את הקביעות לגבי צלילותו של האב, לפחות לעורר ספק סביר שהביא לפסיקה שחילקה את הרכוש ל -4 חלקים שווים בין הילדים לידועה בציבור של האב. ובנוסף נפסק לאישה מזונות של 12 אלף ₪ בחודש עד יומה האחרון מכספי האב.

אז נשאלת השאלה, מה יכלו הילדים לעשות שונה ממה שעשו? כיצד ניתן לשמור על זכויותיך כשאחד ההורים נותר לבדו, וברצונו להמשיך את חייו ולהביא בן או בת זוג חדשים לחיים, שזו אכן הזכות המלאה של כל אדם, אך מבלי לפגוע בזכויות המשפחה הגרעינית על הרכוש?

הנה כמה המלצות ממני אליכם:

1. חשוב להביא את ההורה לבדיקות אחת לתקופה במהלכן יתבצע איבחון לקביעת רמת הצלילות של ההורה, כך שבמידה ויש ספק לגבי הצלילות כל מסמך שיוחתם לא יהיה קביל בבית משפט.

2. במידה ונקבע כי האדם אינו צלול ניתן למנות לו או לה אפוטרופוס ובכך למנוע את האפשרות להחתים אותו או אותה על מסמכים תוך ניצול.

3. בכל מצב בו שומעים בין אם באופן ישיר או עקיף כי מופעל לחץ על ההורה הקשיש לחתום על מסמכים, פעמים רבות תחת איומים כמו “אני אעזוב אותך אם לא תחתום/תחתמי”. זו התעללות לשמה וניצול אדם ברגעיו החלשים. היות ואדם חולה וקשיש הופך תלותי וקל מאוד להפעיל עליו לחץ כדי להשיג שליטה. אם יש חשש כזה לא לחכות, לפנות מיד לעורך דין לקבלת ייעוץ והפעלת הליכים למניעת ניצול ההורה שלכם.

אז אותה אישה יצאה ברכוש רב מאוד מאחר והיתה הידועה בציבור של הקבלן בשנה וחצי האחרונות לחייו, מה גם שהיתה חכמה וניהלה את תיעוד המחלה באופן שלא מותיר ספק כי ידעה מה היא עושה ומדוע. אבל כמעט תמיד כשאין אהבה אמיתית נעשית טעות, ואפילו טעות קטנה שיכולה לשפוך אור על הסיפור ולהבהיר מה בדיוק היתה הכוונה האמיתית.

אז מה היתה הטעות? כשנודע לאישה כי הידוע בציבור שלה נפטר בשעה 6:00 בבוקר היא הופיעה רק בשעה 10:00 ארבע שעות לאחר מכן ללא שום הסבר הגיוני. מובן שהתנהגות כזאת מעידה כי לא היתה כאן אהבה ודאגה כנה לבן הזוג, אלא מערכת יחסים שמטרותיה דיי ברורות.

אז אל תחשבו שמכשפות קיימות רק באגדות… גם בחיים האמיתיים מסתובבות להן נשים על מטאטא ועורבות להזדמנות הנכונה עבורן.

רק שנהיה בריאים ומאושרים.

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

המלצות חשובות למשפחות של חולי דמנציה

מדיי יום אני נפגשת בעבודתי עם משפחות של חולי דמנציה שמעלות בפניי טענות ותהיות לגבי בן המשפחה החולה. והיום אני רוצה להבהיר ולתת כמה המלצות לגבי תופעות שכיחות בקרב חולי דמנציה.

1. “יום טוב – יום רע” – בשלבים המוקדמים יחסית של מחלת הדמנציה, אבל לא רק, חולה הדמנציה סובל מתופעה ידועה הנקראת “יום טוב – יום רע”, שזה אומר שיום אחד החולה מתפקד כרגיל וזוכר הכל כאילו אינו חולה בכלל. ולמחרת הוא בכלל לא זוכר דבר, אפילו לא זוכר את בן או בת זוגו או ילדיו. בני המשפחה מבולבלים מאוד ושואלים אותי האם החולה עובד/ת עליהם?

אז כמובן שלא, מדובר בתופעה ידועה ומוכרת אצל חולי דמנציה, וחשוב לזרום איתם, כיוון שבימים הטובים הם זוכרים איך נהגתם בהם לפני כמה ימים. וחשוב לתת להם ביטחון ושקט נפשי, להראות להם שאתם אוהבים אותם, שמחים במחיצתם ולא לקטר, לבקר או לצחוק עליהם. היחס של הקרובים לחולה אליו הוא חלק חשוב בטיפול במחלה. כיוון שיחס לא מבין ומתחשב במצב החולה גורם לירידה במורל, וידוע שדיכאון הוא מהתסמינים הקשים של המחלה, ולכן יחס מתחשב ומבין מצד בני המשפחה כל כך חשוב לחולים אלו.

2. חלק מחולי דמנציה הם סכרתיים או סובלים ממחלה נוספת שנגזרת ממנה דיאטה מסוימת. חולה הדמנציה לא תמיד זוכר מה מותר לא ומה אסור, וניסיונות למנוע ממנו אוכל שמנחם אותו, רק ירעו את מצבו. הרבה יותר חשוב לספק לחולה הדמנציה איכות חיים, שקט נפשי ולשמור על מצב רוח מרומם, זה הרבה יותר חשוב מתוצאות ביו-כימיות במעבדה. אז בפעם הבאה שחולה הדמנציה שלכם שסובל גם מסכרת יבקש מכם דבר מתיקה, שלכאורה אסור לו, פשוט תתנו לו בלי להתווכח!

3. דבר נוסף שמאפיין חולי דמנציה הן פרנויות למיניהן. בני משפחה מגיעים אליי פגועים עד עמקי נשמתם כיוון שבן הזוג חשד באשתו כי היא בוגדת בו, על אף שהיא נאמנה לו מאוד ותמיד היתה. ילדים מגיעים פגועים כי אביהם חושד בהם שגנבו לו כסף, ויש עוד המון דוגמאות לפרנויות שאינן קשורות למציאות.

לחולה הדמנציה אין שליטה על מצבו. זה סימפטום מאוד שכיח של המחלה, ועל כן, עצתי לכם, אל תתוכחו, אל תנסו לתקן את העיוות, כי אין איך לתקן. פשוט הניחו לזה, מתוך הבנה כי זה חלק מהמחלה.

4. חלק מבני המשפחה מגיעים אליי ומדווחים על התנהגות חריגה שאינה מאפיינת את בן המשפחה האהוב, תופעות כמו אלימות מילולית, פיזית או מינית. במצב של אלימות חובה לטפל! יש לפנות לרופא מומחה פסיכוגריאטר, שייתן טיפול תרופתי שיאזן וירגיע את התופעה המטרידה. זו התנהגות שאין סיבה לסבול ויש דרך לשלוט בה.

5. עוד תופעה שכיחה בקרב חולי דמנציה היא שוטטות. שוטטות מסכנת את החולה, הוא עלול לאבד את דרכו לא למצוא את דרכו חזרה הביתה, לשכוח לאכול ולשתות בדרך וחייו עלולים להיות בסכנה משוטטות. לכן אם בן המשפחה שלכם סובל משוטטות, פנו לרופא שייתן טיפול תרופתי מתאים לתופעה.

זכרו כשחולה דמנציה אינו זוכר כלום, ואין לו רגעים שהמציאות הרגילה שלו חוזרת אליו, אלא הוא חי בשיכחה מוחלטת, זה השלב הסופי והאחרון של המחלה. כלומר עד שחולה דמנציה מגיע לשלב זה, יהיו הרבה רגעים שהחולה ינהג כרגיל, וימים של שיכחה ועלטה. ככל שתהיו אמפטיים וסובלניים יותר כך תאריכו יותר את חיי יקירכם החולה.

אז רק שנהיה בריאים ומאושרים, כי זכרו, משפחה בריאה ומאושרת, עם כל הקושי שבדבר, היא התרופה הטובה ביותר לחולה.

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

כיצד יודעים האם מדובר בדמנציה או בפסאודו דמנציה?

ראשית חשוב ליצור הבחנה בין דמנציה לפסאודו דמנציה. חולה דמנציה למעשה סובל ממחיקה אורגנית של חלקים במוח שאחראים על תפקודים ספציפיים. וחולה שסובל מדמנציה מתנהג באופן מסוים מאוד כתוצאה מהמחלה. אחת מתופעות הלוואי של דמנציה היא דיכאון, שכן האדם קולט בחלק מהזמן שמצבו אינו כתמול שלשום ושלמעשה ההתנהגות שלו מביכה אותו או אותה.

בפסאודו דמנציה מדובר באנשים שסובלים מדיכאון עמוק, וכתוצאה מהדיכאון נוצרת אפתיות וחוסר עניין, שבאים לידי ביטוי, בין היתר, בתופעות שמזכירות מאוד התנהגויות ותסמינים של חולי דמנציה. במקרים רבים חולים אלו אינם מאובחנים כראוי, ולכן אינם מטופלים באופן הולם.

הטיפול לחולה דמנציה שונה מאוד מההמלצות הטיפוליות לאדם שסובל מפסאודו דמנציה. אבחנה לא מדויקת עלולה לגרום לטיפול לא נכון, שלא רק שלא יועיל לחולה, אלא יאפשר למצבו להדרדר ולהחמיר.

לכן חשוב להגיע לרופא מומחה שיוכל לקבוע באופן חד משמעי ממה האדם סובל ולהתאים את הטיפול המתאים כך שייטיב עם החולה.

רק שנהיה בריאים ומאושרים.

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

לפעמים הבחירה קשה… הנה אדם שבחר לחסוך 14,500 אלף שח והפסיד כ 2.5 מיליון שח

לפני זמן מה הגיעו אליי בהפרש לא רב שני מקרים מאוד מאוד דומים, שניהם נזקקו לחוות דעת רפואית משפטית. לאור מורכבות המקרה הסברתי כי העלות תהיה 20 אלף ₪, אך בשני המקרים היה ברור כי מדובר בתביעה ששוויה לאדם כ – 2 מיליון ₪ ומעלה.

עבור שני המטופלים, 20 אלף ₪ זה סכום מאוד גבוה ששווה ערך למספר רב של משכורות שלהם. האחד החליט שלא משנה מה, הוא משיג את המימון על מנת לא לפגוע בסיכויי הזכייה שלו, ואילו השני נלחץ מאוד מהסכום והלך לרופא אחר שעלותו היתה כ 5,500 ₪.

לאחר הליכים משפטיים לא פשוטים בשני המקרים, המטופל שהלך לבית המשפט עם חוות הדעת המוצקה שלי זכה בכ 2.5 מיליון ₪, ואילו השני הפסיד במשפט ויצא בלי כלום. הוא חזר אליי ואמר שהוא מעוניין לערער על הפסיקה, אלא שעכשיו הוא לא מוכן ללכת ללא חוות הדעת הרפואית משפטית שלי. מן הסתם, מורכבות הכתיבה של חוות דעת רפואית משפטית בערעור רבה יותר ויקרה יותר, מעבר לכך סיכויי הזכייה נפגעים בערעור ויורדים בכ – 30%.

ברור לי שגם למטופל זה יש case מובהק, אך כעת עם חוות הדעת הרפואית שיש בתיק שלו ועם הפסיקה שפסלה את תביעתו, סיכויי ההצלחה שלו ירדו ועלות חוות הדעת עלתה.

כואב לי שכך קרה, כיוון שברור לי שזה אדם שמגיע לו את מה שהוא מבקש, אך כעת הוא יאלץ להמתין יותר זמן, לשלם יותר כסף ולקוות שיזכה. אני מקווה שכן, יתרה על כן, אני מאמינה שכן, היות ובאמת ובתמים מגיע לו, אך כעת הדרך ארוכה ויקרה יותר.

לכן בפרט כשמדובר בתביעות שמשמעותן סכומי כסף נכבדים, ראוי להשקיע ברופא מנוסה ושמציג לכם רפרטואר של הצלחות שמעיד על סיכויי הצלחה גבוהים מאוד גם עבורך בתביעה הרפואית משפטית שלך.

רק שנהיה בריאים ומאושרים,

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

כיצד מתנגדים כשמגלים שהירושה שלך נשדדה ממך בחוסר תום לב?

אחד התחומים המורכבים ביותר בתחום דיני המשפחה הוא תחום הצוואות, ובפרט ערעור על צוואתו של אדם שנפטר. שופטים מגנים באופן נחרץ על זכותו של המת להעניק את עזבונו למי שבחר. אך זה בדיוק ה catch הרי יש מצבים שבהם ברור כי הנפטר נוצל, והרכוש שיועד לקרוביו ויקיריו של הנפטר למעשה נשדדה בחוסר תום לב מוחלט.

באילו מצבים ניתן לערער על צוואה?

יש שלושה מצבים בהם ניתן לערער על צוואה ולנצח במשפט:

1. כשלא ניתן להוכיח באופן חד משמעי כי הנפטר היה צלול בדעתו באופן פיזי, קוגנטיבי ונפשי בעת החתימה. במקרים אלו העד המרכזי של הפרשה כבר אינו בין החיים ולכן צריך להוכיח על סמך מסמכים רפואיים ועדויות של הצוות המטפל והסביבה הקרובה בהקשר למעשיו והתנהגותו ולהבין האם היה צלול בדעתו והאם חתם בדעה צלולה ומתוך רצונו הטוב והחופשי.

מדובר במקרים קשים מאוד להוכחה וחשוב מאוד לבחור ברופא שהוא גריאטרי, עם תת התמחות של פסיכוגריאטריה ובנוסף שיהיה לו ניסיון במקרים מעין אלו והבנת לשון החוק, כדי להבין כיצד לסייע לבני המשפחה לקבל את רכושם בחזרה.

2. המצב השני, כאשר יש השפעה בלתי הוגנת על האדם שחותם על הצוואה. מדובר בדרך כלל באדם שהיה במצב רפואי מורכב, שהיה תלוי לצורך התפקוד היומיומי באדם שלכאורה הירושה עברה אליו. פעמים רבות מדובר בקרוב רחוק, בשכן או במטפלת שממונים על הטיפול בחולה וכחלק מהטיפול מפעילים לחץ על האדם החולה והתשוש להעביר אליהם את כל רכושו לאחר מותו. החולה שאינו מסוגל לתפקד ללא אותו אדם, נעתר ללחץ שמופעל עליו וחותם על העברת הרכוש לידיו. וזאת כדי להבטיח שהטיפול בו יימשך כסדרו. לאחרונה הגיע אלי מקרה של אדם שגיס רחוק התנדב לטפל בו בתקופת חייו האחרונה. בני משפחתו שהיו טרודים בענייני היומיום שלהם, שמחו על העזרה, ולהפתעתם גילו לאחר מות יקיריהם שהוא העביר לגיס הרחוק את כל ממונו שעומד על 12 מיליון ₪. מובן שמדובר בהפעלת השפעה בלתי הוגנת, ושהנפטר רצה להעניק את רכושו הרב לבנו ולמשפחתו הקרובה, ולא לגיס הרחוק.

3. המצב השלישי כשניתן להוכיח שלאדם שהרוויח מהירושה היתה מעורבות יתר. למשל מקרה בו אנו מספקים לאחרונה עדות מומחה מטעם התביעה. מדובר במטפלת שהסיעה את הסבתא לעורך הדין, החזירה אותה, ודאגה לכל הסידורים הקשורים במציאת עורך הדין, ניהלה את כל השיחות עם עורך הדין לגבי תוכן הצוואה, וגילתה מעורבות יתר בעריכת הצוואה, כשהיא ירשה את כל ממונה של הסבתא בשווי כשלושה מיליון ₪

כשאתם יוצאים למאבק משפטי מעין זה חשוב מאוד לדאוג שעורך הדין שלכם יהיה גריאטר, עם תת התמחות של פסיכוגריאטריה, כך שיוכל לאבחן מתוך החומר הרפואי ועדויות נוספות שנאספו מה היה מצבו הרפואי, הקוגנטיבי והנפשי של הנפטר ביום החתימה על הירושה. חשוב שזה יהיה רופא שמכיר את לשון החוק, את החוקים והסעיפים הקשורים בירושות וידע לתת עדות חד משמעית, מהימנה וברת תוקף, שידע מה לחפש על מנת למצוא את העדויות שמגבות את טענותיכם. מדובר בתחום סופר מורכב ורגיש, שהסיכויים לזכות בו אינם גבוהים, אלא אם יש לצדכם את הרופא שיודע כיצד להוכיח את עמדתכם, בהתאם לאמת כפי שהיתה בעת החתימה על הצוואה.

רק שנהיה בריאים ומאושרים,

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

איך נדע שהזדקנו? או איך נדע שאדם קרוב אלינו הזדקן?

איך נדע שהזדקנו? או איך נדע שאדם קרוב אלינו הזדקן?

מה זו בעצם הזדקנות? הזדקנות היא תהליך טבעי של הגוף בו יש ירידה בכל הרזרבות של הגוף, כתוצאה מכך יש תהליכי ירידה בתפקוד: הקוגנטיבי, הנפשי והפיזי.

מאחר וחלה ירידה ברזרבות של הגוף, הגוף מתקשה להתמודד עם אירועים שמעלים סטרס. לעומת אדם צעיר יותר שכוחו בין מתניו והרזרבות מלאות יותר, לאדם בתהליך הזדקנות מתקדם, כל סטרס עלול להוביל למצב קטסטרופלי עד כדי מצב סיעודי.

מתי עלינו להבין כי אחד הקרובים לנו: בן/בת זוג, הורה, אח/ות זקוקים לבדיקה אצל רופא גריאטר? האם במלאת 60? 70? 80? אז הפניה אינה קשורה לגיל אלא לאחד מהסימנים הבאים:

1. כשיש אשפוזים חוזרים ותכופים

2. כשמסתמן שינוי בתבנית ההליכה, ירידה ביציבות ונפילות

3. כשלפתע האדם הולך מרופא לרופא, ואף אחד לא ממש מצליח להגדיר את התופעה או הבעיה ממנו הוא סובל, אך כל רופא מוסיף עוד ועוד תרופות לשימוש קבוע. זו נורה אדומה מהבהבת עם אזעקה צורמת – להגיע מיד ובדחיפות לרופא גריאטר.

4. כשיש ירידה קוגנטיבית מובהקת: ירידה בזיכרון, קושי בשליפת מילים, קושי בזיהוי והתאמה בין טריגר לפעולה וכיו”ב

5. ירידה במצב הרוח. אם יש ירידה במצב רוח כתוצאה מאבל או צער מאירוע מכונן, זה הגיוני. יש “תקופת הסתגלות”. אך אם הירידה במצב הרוח נמשכת חודשים ארוכים מבלי שיהיה סימן של “חזרה לחיים”, “חזרה לשיגרה”, זה עלול להדרדר לדיכאון כרוני, ולדרדר את מצבו הכללי של האדם עד להפיכתו לסיעודי.

6. התלונות הכי שכיחות של מטופלים שמגיעים אלינו, וזה מעיד על תהליך הזדקנות: “ד”ר, אני כבר לא יכול לבצע מה שיכולתי לבצע בעבר ובקלות”, או גם: “מבחינת התפקודים, הזיכרון ויכולת הלמידה – אני לא מה שהייתי”

אם יש לכם או לאדם קרוב אליכם אחד או יותר מהסימנים הבאים, עליכם לפנות בהקדם לבדיקה אצל רופא גריאטר.

רק שנהיה בריאים ומאושרים,

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

חוות דעת רפואית משפטית

הידעת?!
גם בחוות דעת משפטית: הזול יוצא יקר!
פעמים רבות אני נשאלת על ידי לקוחות מדוע המחיר שלנו גבוה ממחירם של רופאים אחרים, חלקם אף פרופסורים מומחים בתחומם.
התשובה לכך היא די פשוטה: למעשה רופא מומחה או פרופסור הוא אכן מומחה בתחום הרפואי אותו למד. המומחיות שלנו מורכבת לא רק ממספר התמחויות רלוונטיות ברפואה, אלא מניסיון רב בתחום חוות הדעת הרפואיות משפטיות.
אנו בקיאים בלשון החוק ובניסוח חוות דעת רפואיות משפטיות, אנו מנוסים מאוד במענה לחקירות וחקירות נגדיות בבתי משפט, ובפרט יש לנו מוניטין של רופאים שהאמת היא נר לרגליהם, ואנחנו בקיאים בהוצאתה לאור בדרך היעילה ביותר. הודות לכך הסטטיסטיקה שלנו עומדת על 100% הצלחה! חוות הדעת שלנו והזכויות שאנו מבקשים ללקוחותינו התקבלו במלואן עד היום
לצערינו, גם בתחום זה, ישנם רופאים שמספקים עדויות מתואמות עם עורכי הדין ששכרו את שירותיהם (ונדחות ברוב המקרים). אצלנו זה לא כך! אנו מבינים שכוחנו באמינותנו, ולכן עורכי הדין ששוכרים את שירותינו, יודעים כי חוות הדעת שלנו מבוססת על מצבו הרפואי של הפציינט בלבד.
יחד עם זאת, יש לנו את הידע הנדרש כדי לנסח את חוות הדעת באופן מקצועי ולעמוד בחקירה משפטית וחקירה נגדית, באופן שהפציינט יקבל את מלוא הזכויות המגיעות לו על פי כל דין.
פעמים רבות מגיעים אלינו אנשים לאחר שהפסידו במשפט בעקבות חוות דעת לא מספיק טובה (בלשון המעטה) . ברוב המקרים, בשלב זה הרבה יותר קשה לתקן את העיוות, וזה כרוך בסופו של דבר בעלויות גבוהות הרבה יותר מצד הלקוח. מכאן המסקנה: הזול יוצא יקר!
חשוב לזכור כי בדרך כלל מדובר בתביעות ששוויין הכספי רב מאוד ועלות חוות הדעת שלנו, בטלה בשישים אל מול ההבדל בין לזכות או להפסיד בתיק.
בריאות ואושר לכולם,
ד”ר מדלן פלדשטיין
Madlen Feldstein, MD
מומחית ברפואה פנימית, גריאטרית,
ופסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,
רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,
פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,
מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית,
מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

ייפוי כח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי רשמי, המיועד להבטיח כי ענייניו של מייפה הכוח יוכלו להמשיך להתנהל בצורה תקינה על ידי מיופה הכוח, במקרה בו לא יוכל עוד לקבל החלטות על חייו באופן עצמאי. ייפוי כוח מתמשך הוא נושא הכפוף להוראות החוק, ועל כן יש לפעול בטרם עת ובצורה מסודרת להכנתו וליישומו כנדרש

מהו ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי רשמי, באמצעותו מעניק מייפה הכוח למיופה הכוח את היכולת לקבוע כיצד יטופלו ענייניו בעתיד, אם וכאשר לא יוכל, מכל סיבה שהיא, לטפל בהם בעצמו. סיבות שכיחות כוללות: תאונה, זקנה, מחלה קשה, מוגבלות נפשית, מוגבלות שכלית ואף מוגבלות פיזית, הפוגעות ביכולתו של אותו אדם לנהל את חייו באופן עצמאי ולקבל החלטות על חייו בצורה מודעת ואפקטיבית.

מי מספק חוות דעת לייפוי כוח מתמשך?

קיימים שני שלבים בתהליך :

שלב ראשון: חוות דעת מרופא מומחה לפסיכוגריאטריה

שלב שני: פנייה לעורך דין שעבר הכשרה

שלב ראשון ישב לפנות לרופא מומחה לפסיכוגריאטריה אשר יוכל לעשות בדיקה ואבחנה של המטופל מבחינת רפואית שאדם כשיר לקבל החלטות רפואיות ומשפטיות ובשלב השני לפנות לעורך דין אשר עבר הכשרה מתאימה( יש כיום קורסים ייעודיים אשר עוברים עורכי דין על מנת לטפל במקרים מסוג זה).

מי יכול להיות מייפה או מיופה כוח?

הן מיופה הכוח, שבידיו ניתנת הסמכות לקבל החלטות בקשר לחייו של מייפה הכוח, והן מייפה הכוח עצמו, שנקרא “ממנה”, חייבים להיות בגירים מעל גיל 18. הממנה יכול להעניק את ייפוי הכוח לכל אדם שיש לו אתו יחסי אמון וקרבה, או לאיש מקצוע בעל מומחיות רלוונטית, ועליו לעשות זאת כאשר הוא כשיר שכלית ומודע למעשיו. אדם אשר חלים עליו אחד או יותר מן התנאים הבאים, לא יוכל להתמנות למיופה כוח:

אדם שמונה לו אפוטרופוס

עורך הדין או איש המקצוע הרפואי שהחתים על ייפוי הכוח

אדם שהוכרז כפושט רגל על ידי בית המשפט, או כלקוח מוגבל על ידי בנק ישראל

אדם המעניק לממנה טיפול רפואי בתשלום

אדם המספק לממנה מקום מגורים תמורת תשלום, למעט קרוב משפחה

אדם שכבר מונה כמיופה כוח של 3 אנשים שאינם בני משפחתו

כמה מיופיי כוח ניתן למנות?

הממנה יכול למנות כל מספר של מיופי כוח כרצונו. באפשרותו למנות מיופה כוח יחיד, וכן למנות מיופה כוח אלטרנטיבי שאליו יועברו הסמכויות במידה ומיופה הכוח הראשי לא יוכל או לא ירצה לפעול על פי הוראות ייפוי הכוח. במקרה של מינוי מספר מיופיי כוח במקביל, מומלץ מאוד לקבוע בצורה ברורה את היקף הסמכויות ותחומי האחריות של כל אחד מהם, את הדרישה כי יפעלו במשותף או בנפרד, ואף להגדיר מיופה כוח ספציפי שיוכל להכריע במקרים של מחלוקת.

כמו כן, במסגרת ייפוי הכוח, יכול הממנה להגדיר “אנשים מיודעים”, שיקבלו ממיופה הכוח מידע, דיווחים ועדכונים באופן שוטף או ספציפי. כמו כן, יכול הממנה לקבוע כי האפוטרופוס הכללי יפקח על מיופה הכוח.

אילו החלטות רשאי מיופה הכוח לקבל?

היקף וטווח ההחלטות והסמכויות של מיופה הכוח, נקבעים על ידי הממנה במסגרת ייפוי הכוח. סמכויות אלה יכולות להיות מוגדרות למצבים ספציפיים או לכל מצב בו לא יוכל הממנה לעסוק עוד בענייניו, והוא יכול להיות ממוקד בנושאים ספציפיים, או להיות כולל וגורף:

ייפוי כוח מתמשך בעניינים אישיים – מיופה הכוח רשאי לקבל החלטות לגבי חייו האישיים של הממנה, רווחתו האישית, צרכי היומיום שלו, מקום מגוריו, בריאותו, צרכיו הגופניים, החברתיים והנפשיים.

ייפוי כוח רפואי – ייפוי כוח המתייחס לעניינים רפואיים ולבריאותו של הממנה בלבד.

ייפוי כוח מתמשך בענייני רכוש – מתייחס לכל רכושו, נכסיו והתחייבויותיו של הממנה.

הממנה יכול לקבוע כי מיופה הכוח יוכל לקבל את כל ההחלטות העתידיות לגביו על פי שיקול דעתו, או לחלופין, להגדיר את תוכן ההחלטות שיתקבלו בכל תחום ונושא, וזאת במסגרת סעיף “הנחיות מקדימות” לייפוי הכוח.

במקרים בהם נדרש מיופה הכוח על פי ייפוי הכוח המתמשך, לבצע פעולה או לקבל החלטה בלתי אפשרית לביצוע, בלתי חוקית או כזאת שתוביל לפגיעה מהותית בממנה, נאסר על המיופה לפעול על פיה, ועליו לפנות לבית המשפט לקבלת הוראות כיצד עליו לפעול.

איך עושים ייפוי כוח מתמשך?

כדי לעשות ייפוי כוח מתמשך, על הממנה לגבש תחילה את תוכן ייפוי הכוח כשהוא מודע למעשיו וכשיר שכלית. על מיופה הכוח לחתום על ייפוי הכוח המתמשך בפני עורך דין או בפני בעל מקצוע בעל ייפוי כוח רפואי, לאחר שקרא וקיבל על עצמו את כל תוכנו, על כל חלקיו. את ייפוי הכוח המתמשך החתום, יש להפקיד במרשם המנוהל על ידי האפוטרופוס הכללי.

מתי נכנס ייפוי כוח מתמשך לתוקף?

ייפוי הכוח המתמשך ייכנס לתוקף מרגע שהממנה כבר אינו מסוגל להבין שכלית את הנושא שלשמו נתן את ייפוי הכוח, בהתאם להוראות ספציפיות שהשאיר הממנה (בקרות אירוע פסיכיאטרי, מחלה קשה או למשל בכפוף להחלטה משותפת של מיופה הכוח עם משפחתו הקרובה של הממנה). במידה ולא ניתנו הוראות מיוחדות על ידי הממנה, ייכנס ייפוי הכוח לתוקף על פי חוות דעת רפואית על מצבו של הממנה.

עם כניסת ייפוי הכוח המתמשך לתוקף, יודיע על כך מיופה הכוח לאפוטרופוס הכללי, שיאשר או ידחה את ההודעה וישלח על כך הודעה לממנה ולאנשים מיודעים, אם הוגדרו. תוקף ייפוי הכוח המתמשך פוקע על פי ההגדרות הקבועות בחוק (למשל פטירת הממנה או מיופה הכוח, על פי רצון הממנה או על פי החלטת בית משפט).

האם מיופה הכוח זכאי לשכר?

במסגרת ייפוי הכוח, יכול הממנה להחליט כי מיופה הכוח יקבל שכר, ובמקרה כזה יהיה עליו גם לנקוב בגובה השכר. ככלל, מיופה הכוח זכאי להחזר הוצאות סבירות הנובעות ממילוי תפקידו.

פגיעה במקום העבודה

האם נפגעת במקום עבודתך? פגיעה במקום העבודה יכולה להיות כל נזק גופני שנגרם לך במקום העבודה או כתוצאה מהסביבה בה שהית במקום העבודה.

במידה ונפגעת, האם הגשת בקשה לפיצוי/קיצבה בגין פגיעה זו? למי הגשת את הבקשה? האם הנך סבור/ה כי הנך מקבל את מלוא זכויותיך בגין פגיעה זו? האם הוכרת על בסיס כל התקנות הקשורות למקור פגיעתך? האם הנך מקבל הקלות מהמדינה בגין פגיעה זו (הנחות בארנונה/חשמל/קיצבה חודשית/הקלות ברכישת רכב וכיו”ב)?

פעמים רבות אנשים נפגעים במקום העבודה מקבלים סכום פיצוי כלשהו ובכך סמוכים ובטוחים כי קיבלו כל מה שמגיע להם. האם זו האמת? במקרים רבים לא1 במקרים רבים מגיע לנפגע סכומים גדולים יותר, הקלות נוספות ועוד כספים ושווי כסף שיכולים לסייע מאוד בזמן שכושר העבודה שלך נפגע.

אם נפגעת במקום העבודה ואתה זקוק לאבחון רפואי מדויק של פגיעתך, לצד המלצה מדויקת שנוגעת לזכויותיך, אנחנו נשמח לבחון את המקרה שלך ובמידת הצורך נוכל לקבוע לך פגישה אצלנו.

העיקר שנהיה בריאים ומאושרים, ושכל זכויותינו יתממשו.

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

זכויות קשישים

זכויות קשישים – מה הדרך לקבל עזרה סיעודית מהביטוח הלאומי?

פעמים רבות אני שומעת תלונות ממטופלים על הביטוח הלאומי לגבי זכויות סיעודיות. בראש ובראשונה, חשוב להבין כי כל הכללים והחוקים הקשורים בסיוע זה, נקבעים על ידי שר הרווחה ולא על ידי הביטוח הלאומי. למעשה, הביטוח הלאומי זו הזרוע שמוציאה לפועל את החלטות שר הרווחה.

אז איך התהליך מתבצע? מגישים בקשה לעזרה סיעודית לביטוח הלאומי. נשלחת אחות מטעם הביטוח הלאומי, ובודקת את האדם ואת יכולת התפקוד שלו בפעולות יומיומיות. בהתאם להערכתה מתקבלת החלטה האם לתת או לא לתת סיוע ובאיזה היקף. הבעיה היא שבמקרים רבים לאחות של הביטוח הלאומי אין את היכולת המקצועית לאבחן את מצבו הנפשי והקוגנטיבי של האדם, ולכן קביעתה אינה מתייחסת לכל הפרמטרים, שהם קריטים לקביעת רמת המצב הסיעודי של האדם.

אם נדמה לך שהאחות טעתה בהערכתה, תמיד ניתן לערער על החלטתה, באמצעות פנייה לביטוח הלאומי לצורך ערעור.

על מנת לחסוך בזמן ולהימנע מהארכת התהליך, יש לך אפשרות נוספת, לגשת לרופא מומחה לתחום הסיעודי: גריאטר, רצוי עם התמחות גם בפסיכו גריאטריה, שיבדוק אותך ויקבע מה יכולת התפקוד הכללית שלך, ואיזה סוג של עזרה צריך? יומיומית? צמודה? פעם בשבוע?

ברגע שמגישים בקשה לביטוח הלאומי, שמסתמכת על המלצתו של גורם מוסמך ורלוונטי למצבך, ברוב המקרים בקשתך תיענה והסיוע יתקבל. זה יכול לקצר את ההליך באופן משמעותי ולהבטיח בצורה די טובה שזכויות הקשיש ימולאו.

רק שנהיה בריאים ומאושרים

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

055-5514590

מומחית ברפואה פנימית, גריאטרית ופסיכוגריאטרית

יועצת-על בביטוחים המשלימים של קופות החולים כללית ולאומית

פוסקת רפואית- רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים