שלא יעבדו עליכם!

Spread the love

לפחות פעם בשבוע אני מגיעה לבית המשפט מטעם בית המשפט או מטעם משרד עורכי דין כלשהו כדי לתת חוות דעת רפואית משפטית בתיק תביעה כנגד חברת ביטוח שמנסה להתנער מחובתה לשלם לחולה ולבני משפחתו את הסכומים המגיעים להם על פי כל דין.

חשוב להבין, כי כמעט כל תביעה שמגיעה לחברות הביטוח זוכה לדחייה כמעט אוטומטית, בשיטת “מצליח”. חברות הביטוח סומכות על חששו העמוק של האדם הקטן והחולה מהתמודדות מול המחלקה המשפטית וסוללת עורכי הדין שלהם.

ולרוב ההימור שלהם באמת מצליח, לצערי. רוב האנשים שמקבלים דחייה לבקשתם מחברת הביטוח, מדמיינים בעיניי רוחם סוללת עורכי דין אימתניים שמרסקים את תביעתם מול השופט, ובטוחים שאין להם את הכוח הכלכלי, הנפשי והרגשי להתמודד עם תביעה שכזו. ולכן הם בטוחים כי תשובת חברת הביטוח היא בגדר: סוף פסוק!

אבל ידידיי היקרים, חשוב שתשתפו את הפוסט הזה כדי שכולם ידעו ויפנימו: גם אם כל עורכי הדין בעולם יעמדו מולכם, אבל האמת תהיה בידכם ותהיה לכם חוות דעת רפואית משפטית מוצקה שמגבה את טענותיכם, עם רופאה שיודעת לעמוד בחקירה נגדית בכישרון רב, עקב ניסיונה – אין לכל עורכי הדין מה לעשות! אם מגיע לכם – אז תקבלו!

ולא רק שתקבלו, ברוב המקרים מדובר בסכומים לא מבוטלים ואף בסכומים נכבדים ממש. לאחרונה בתיק שייצגתי, נעשה חישוב רטרואקטיבי לגבי כספים שלא שולמו למבוטח מבוגר מאוד ובית המשפט פסק לו 2.3 מיליון ₪. ועלות התביעה, כולל חוות הדעת הרפואית משפטית שלי, הן כפסיק לעומת הסכומים שמגיעים למבוטחים, החולים ובני משפחתם.

חשוב לי להבהיר כי בשונה מרופאים אחרים שיודעים לטפל במחלות ברמה גבוהה מאוד, (מי יותר מי פחות, כמובן), אני שמתי לי למטרה לחקור לעומק את עניין זכויות החולים, מתוך הבנה מעמיקה כי זכויות החולה חשובות לבריאותו ולאיכות חייו לא פחות מתרופות וטיפולים אחרים שהוא מקבל. ולכן חשוב לי ללמוד ולהתעדכן בכל רגע, על מנת לדעת כיצד חוות הדעת הרפואית המשפטית צריכה להיות מנוסחת כך שבית במשפט יפסוק לחולה ולמשפחתו את כל הסכומים המגיעים להם וממצים את מלוא זכויותיהם על פי כל דין.

אז…. שלא יעבדו עליכם!

שלכם,

ד”ר מדלן פלדשטיין Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית,

יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” ,

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים,

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה,

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים