מתי צריכים לקבוע אפוטרופסות?

Spread the love

למעשה מתן אפוטרופסות נובע מהצורך להגן ולדאוג לצרכים של אדם שאינו מסוגל לנהל את חייו בכוחות עצמו. הבחירה באפוטרופוס היא על בסיס יכולתו והתחייבותו לנהל במסירות את ענייניו של האדם נשוא האפוטרופסות.

באיזה מקרים ממנה בית המשפט אפוטרופסות?

אנשים שבית המשפט מכריז עליהם כפסולי דין, כלומר אדם שאינו מסוגל לדאוג לענייניו בכוחות עצמו בשל מחלת נפש, ליקוי שכלי או אדם שאינו מסוכל לדאוג לענייניו עקב מוגבלות גופנית משמעותית.

איזה סוגי אפוטרופוס יש?

אפוטרופוס רפואי, במקרים בהם האדם אינו כשיר נפשית או שכלית ממנים לו אפוטרופוס שאחראי לאשר את כל ההחלטות הנוגעות לטיפול הרפואי באדם. ללא אפוטרופוס אנשים חסרי ישע עלולים לסבול זמן ממושך ללא פתרון, ולמה הכוונה, למשל לאחרונה הגיע אליי אדם שביקש למנות אותו באופן דחוף כאפוטרופוס של אשתו כיוון שהיא סובלת משבר בירך, אך בשל מצבה אינה יכולה לקבל החלטות לגבי מצבה הרפואי, ולא ניתן לאשר לה ניתוח דחוף, עד שימונה אפוטרופוס שיוכל לחתום על מסמכי האישור לניתוח. או אדם אחר שנזקק לניתוח לשחרור לחץ דם עיני גבוה, לא ניתן היה לבצע את הניתוח עד שמונה אפוטרופוס שיכל לחתום ולאשר את הניתוח, אם אדם קרוב סובל מבעיות נפשיות או שכליות, ואתם ערים למצב, צריך להיות ערוכים מבעוד מועד ולבצע את הליך האפוטרופסות ללא דיחוי.

סוג שני: אפוטרופוס רכוש, מדובר באנשים צלולים לחלוטין אך סיעודיים או תשושים, ואנשים שונים שנמצאים בסביבתם עלולים לנצל את המצב לצורך גניבת רכוש, בין אם מדובר ה=בהערת דירות על שמם, עסקים על שמם, או סתם קניות קטנות פה ושם שמסתכמות בסופו של יום בסכומים גדולים, על מנת להגן על יקיריכם בזמן שהם חסרי ישע ונתונים לניצול, הגנו עליהם ועל משפחתכם על ידי מינוי אפוטרופוס רכוש.

סוג שלישי, הוא אפוטרופוס רפואי ורכוש, הוא אחראי באופן מלא על כל ההחלטות הרפואיות והקשורות ברכושו של האדם.

מי יכול להיות אפוטרופוס?

אם האדם סיעודי אך צלול, כל אדם שהוא יבחר בו יוכל להיות האפוטרופוס שלו. אם מדובר באדם שאינו כשיר נפשית או שכלית בדרך כלל ימונה קרוב משפחה, יועץ משפטי או בא כוחו של האדם שנבחר על ידי בית המשפט.

מדוע חשוב למנות אפוטרופוס?

האפוטרופסות באה להגן על האדם מפני סבל מיותר כשצריך לקבל החלטות רפואיות משמעותיות ודחופות, וכן כדי למנוע רמאיות וניצול של חסרי ישע. למעשה האפוטרופסות מקנה ביטחון לאדם ולמשפחתו שבריאותו תישמר ו/או שהרכוש לא יעבור לידיים הלא נכונות..

למי מומלץ לפנות כשצריך לקבל אפוטרופסות?

פניה אלינו יכולה לחסוך את הצורך בפניה לעורך דין, בתנאי שבני המשפחה יהיו מוכנים לפנות לבית המשפט עם חוות הדעת הרפואית שלנו, בית המשפט יקבל את הפניה עם חוות הדעת במהירות, היא תטופל ביעילות ותאושר באופן אוטומטי, בשל מוצקותה של חוות הדעת שלנו והביטחון שמדובר במקרה אמיתי שדורש מתן אפוטרופסות

לאן מגישים את חוות הדעת הרפואית שמקבלים מאיתנו לצורך קבלת אפוטרופסות?

לבית המשפט לדיני משפחה

לאחר קבלת חוות הדעת שלנו, האם מומלץ לפנות לבית המשפט באופן עצמאי או עם עורך דין?

תלוי בזמינות שלכם. עורך דין יחסוך לכם את הריצות וזמן יקר. אך במידה וזמנכם בידכם, תוכלו לפנות לבדכם לבית המשפט לדיני משפחה, ובהינתן חוות דעת רפואית מוצקה הטיפול בכם, כאמור, יהיה מהיר ויעיל.

שלא נזדקק… אך בעת הצורך אתם מוזמנים לפנות אלינו

מדלן פלדשטיין,

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחית ברפואה פנימית ומומחית ברפואה גריאטרית, יועצת פסיכוגריאטרית, יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם” , רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים, פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה, מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א ומרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

ד”ר זאב פולאק

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

054-7368864

מומחה ברפואה פנימית ומומחה ברפואה גריאטרית, יועץ פסיכוגריאטרי, יו”ר וועדות רפואיות מחוזיות של משרד הבטחון, פוסק בועדות ערר בסיעוד, בשירותים מיוחדים ובנכות כללית ונפגעי עבודה, מנהל רפואי של בית האבות הבולגרי ראשל”צ, יועץ לחברות ביטוח בתחום זכאות סיעודית או קוגנטיבית

ניתן להתקשר למרפאתנו: 054-7368864, ומעבר לשעות הקבלה מומלץ לפנות באמצעות בטופס “צור קשר” באתר שלנו או בהודעה פרטית בעמוד הפייסבוק שלנו. אנו מקבלים ומטפלים בכל פניה!!

נשמח לתת לכם שירות.