זכויות קשישים

Spread the love

זכויות קשישים – מה הדרך לקבל עזרה סיעודית מהביטוח הלאומי?

פעמים רבות אני שומעת תלונות ממטופלים על הביטוח הלאומי לגבי זכויות סיעודיות. בראש ובראשונה, חשוב להבין כי כל הכללים והחוקים הקשורים בסיוע זה, נקבעים על ידי שר הרווחה ולא על ידי הביטוח הלאומי. למעשה, הביטוח הלאומי זו הזרוע שמוציאה לפועל את החלטות שר הרווחה.

אז איך התהליך מתבצע? מגישים בקשה לעזרה סיעודית לביטוח הלאומי. נשלחת אחות מטעם הביטוח הלאומי, ובודקת את האדם ואת יכולת התפקוד שלו בפעולות יומיומיות. בהתאם להערכתה מתקבלת החלטה האם לתת או לא לתת סיוע ובאיזה היקף. הבעיה היא שבמקרים רבים לאחות של הביטוח הלאומי אין את היכולת המקצועית לאבחן את מצבו הנפשי והקוגנטיבי של האדם, ולכן קביעתה אינה מתייחסת לכל הפרמטרים, שהם קריטים לקביעת רמת המצב הסיעודי של האדם.

אם נדמה לך שהאחות טעתה בהערכתה, תמיד ניתן לערער על החלטתה, באמצעות פנייה לביטוח הלאומי לצורך ערעור.

על מנת לחסוך בזמן ולהימנע מהארכת התהליך, יש לך אפשרות נוספת, לגשת לרופא מומחה לתחום הסיעודי: גריאטר, רצוי עם התמחות גם בפסיכו גריאטריה, שיבדוק אותך ויקבע מה יכולת התפקוד הכללית שלך, ואיזה סוג של עזרה צריך? יומיומית? צמודה? פעם בשבוע?

ברגע שמגישים בקשה לביטוח הלאומי, שמסתמכת על המלצתו של גורם מוסמך ורלוונטי למצבך, ברוב המקרים בקשתך תיענה והסיוע יתקבל. זה יכול לקצר את ההליך באופן משמעותי ולהבטיח בצורה די טובה שזכויות הקשיש ימולאו.

רק שנהיה בריאים ומאושרים

ד”ר מדלן פלדשטיין

Madlen Feldstein

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

055-5514590

מומחית ברפואה פנימית, גריאטרית ופסיכוגריאטרית

יועצת-על בביטוחים המשלימים של קופות החולים כללית ולאומית

פוסקת רפואית- רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית מחוז ת”א

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים