ד"ר מדלן פלדשטיין > שירות חוות דעת רפואית לצורך עריכת ייפוי כוח מתמשך

שירות חוות דעת רפואית לצורך עריכת ייפוי כוח מתמשך

חוות דעת רפואית לצורך עריכת ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי רשמי, באמצעותו מעניק מייפה הכוח למיופה הכוח את היכולת לקבוע כיצד יטופלו ענייניו בעתיד, אם וכאשר לא יוכל, מכל סיבה שהיא, לטפל בהם בעצמו. סיבות שכיחות הדורשות יפוי כוח מתמשך כוללות נכות בעקבות תאונה, זקנה, מחלה קשה, מוגבלות נפשית, מוגבלות שכלית ואף מוגבלות פיזית, הפוגעות ביכולתו של אותו אדם לנהל את חייו באופן עצמאי ולקבל החלטות על חייו בצורה מודעת ואפקטיבית.

מי מספק חוות דעת לייפוי כוח מתמשך? קיימים שני שלבים בתהליך:
שלב ראשון: חוות דעת מרופא מומחה לפסיכוגריאטריה
פניה לרופא מומחה לפסיכוגריאטריה, אשר יוכל לעשות בדיקה ואבחון של המטופל מבחינת רפואית, המוצא שהאדם כשיר לקבל החלטות רפואיות ומשפטיות.
שלב שני: פנייה לעורך דין שעבר הכשרה וקיבל היתר מיוחד מטעם האפוטרופוס הכללי לערוך יפוי כח מתמשך.
יש להקפיד לפנות לעורך דין אשר עבר הכשרה מתאימה (יש כיום קורסים ייעודיים אשר עוברים עורכי דין על מנת לטפל במקרים מסוג זה).

מתי נכנס ייפוי כוח מתמשך לתוקף? ייפוי הכוח המתמשך ייכנס לתוקף שעה שמיפה הכוח, הממנה, כבר אינו מסוגל להבין בדבר שלשמו נתן את ייפוי הכוח, בהתאם להוראות ספציפיות שהשאיר בשעה שהיה צלול. כמו כן, רצוי שהממנה יגדיר מראש כי רופא מומחה ניטראלי בעל שם בתחום הנ”ל יחליט על סמך המצב הרפואי את כניסת התוקף המשפטי של ייפוי הכוח המתמשך.

 

חוות דעת לייפוי כוח מתמשך

 

חוות דעת לייפוי כוח מתמשך

ייפוי הכוח מתמשך מאפשר לכל מבוגר בעל יכולות קוגניטיביות מלאות ותקינות לקבוע מי ישמור על האינטרסים שלו בעתיד כאשר לא יוכל עוד לנהל אותם בעצמו, כך שיפוי הכוח יאפשר לו לפעול מטעמו לביצוע מעשים עתידיים כאשר אין לו עוד את היכולת המלאה לקבל החלטות הנוגעות לעצמו. ייפוי כוח מתמשך יכול לכסות עניינים רפואיים, אישיים או כספיים – או רק חלק מהם. היא עשויה לכלול גם הנחיות מקדימות שיבהירו כיצד מורה האדם לפעול בעתיד בניהול האינטרסים שלו. היום, יותר מתמיד, עולה הצורך למלא ייפוי כטח מתמשך על ידי בעל כוח מוסמך, כל עוד אתם מסוגלים לבצע את הבחירה בעצמכם.  ד”ר מדלן פלדשטיין תדאג לייעץ לכם בנושא, להסביר את כל הדקויות וכמובן לעזור לנסח ולבסס את ייפוי כוח מתמשך עבורכם באופן מקצועי, מתוקף ניסיונה הרבה כרופאה מזה 30 שנה.

 

ייפוי כוח מתמשך ובמה הוא שונה ממינוי אפוטרופוס

ייפוי כוח מתמשך הוא כלי משפטי, אשר מאפשר לכם לבחור באופן עצמאי מי יהיה האדם שאתם מספיק סומכים עליו, שיסעד אתכם כאשר יגיע הזמן. בשונה מאפוטרופוס רפואי, אותו ממה בית משפט בצו מינוי, ללא התחשבות בבחירתכם או בקשת משפחתכם, ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכם לבחור באופן עצמאי את מי אתם מעוניינים למנות לסעוד אתכם כאשר כבר לא תוכלו לדאוג לעצמכם לבד, ולקבל החלטות בנוגע להחלטות רפואיות, אישיות וכלכליות. ייפי כוח מתמשך בנושאים רפואיים יכול להיות מופנה לא רק כלפי עורך דין, אלא גם כפי איש מקצוע מתחום הרפואה. ד”ר מדלן פלדשטיין תדאג לשים את רווחתכם האישית לפני הכל, לפני כל קבלת החלטה הנוגעת בבריאותכם. מאחר והיא מוסמכת ומקצועית כדי לקבל על עצמה את הליך מינוי וביצוע של ייפוי כוח מתמשך בנוגע לענייני בריאות ורפואה. 

 

מדוע כדאי לקבל חוות דעת לייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך ניתן לרשום עוד ביותכם בחיים, בעלי צלילות בדעה ובריאים בגוף ובנפש, כך שבחירתכם בממונה על ההחלטות שלכם בעתיד נעשית מתוך הגיון וצלילות דעת. אתם יכולים למנות את אחד מבני משפחתכם הקרובה או הרחוקה, או איש מקצוע מהימן שיתחשב ללא תנאי בבקשתכם ויעשה את כל מה שביכולתו כל לשמור על האינטרסים האישיים שלכם. זה בדיוק מה שד”ר מדלן פלדשטיין חרטה על דגלה. במידה ותבחרו בה להיות המומנה על העניינים הרפואיים שלכם בעל מינוי ייפוי כוח מתמשך, היא תציב את טובתכם הרפואית מעל הכל, ותדע לקבל את ההחלטות הקשות, אך הנכונות ביותר עבורכם, גם בזמנים שאתם כבר לא תוכלו לעשות זאת. על תחכו לרגע האחרון, צרו קשר עם ד”ר מדלן היא תשקיט את חששכם בכל הנוגע לעתי בריאותכם.