ד"ר מדלן פלדשטיין > חוות דעת רפואית משפטית פסיכוגריאטרית

חוות דעת רפואית משפטית פסיכוגריאטרית

חוות דעת רפואית מרופא מומחה

חוות דעת רפואית מרופא מומחה בתחום הספציפי של הפגיעה שלך, חייבת להגיע מרופא מוערך ומוכר בקרב אנשי הקהילה המשפטית –עורכי הדין ובתי המשפט (שופטים). חוות דעת יסודית כזו עשויה לייצר את ההבדל שבין ניצחון להפסד משפטי.
החיים עשויים לזמן לנו הפתעות בלתי צפויות, אך כאשר מצבנו הרפואי מצוי בדיון מכריע בבית המשפט, וזכויותינו המשפטיות תלויות על חבל דק, חשוב לנו לאתר את אנשי המקצוע הטובים ביותר שילוו אותנו בתקופה מאתגרת זו.
לכן, סיכויי ההצלחה בתביעה משפטית בדבר זכויות רפואיות וסכום הפיצויים שייגזרו מהן, תלויים לא אחת בזהותו ובקיאותו של המומחה הרפואי שנבחר.
חוות הדעת של מומחים אלו, בעלי רזומה מקצועי מרשים, רמת אמינות גבוהה ומוכחת לאורך שנים, והעובדה כי המומחה שבחרנו מוכר ומוערך בקרב אנשי הקהילה הרפואית והמשפטית – כל אלה משחקים תפקיד מפתח בבית המשפט. ניסיון ומוניטין אלה חשובים בתחומים רבים, לרבות בתחום הרפואה הפנימית, הגריאטריה והפסיכוגריאטריה, למשל במאבק משפטי בהתנגדות לקיום צוואה או בהתדיינות אודות הצורך למנות לאדם אפוטרופוס.
לכן רק מומחה רפואי בעל ידע וניסיון מוכח בכתיבת חוות דעת רפואיות בתחום הספציפי של הפגיעה, עובד ונושם את התחום, זוכה לאמון מבתי המשפט, תוך שבתי המשפט עצמם בוחרים למנות אותו פעמים רבות גם כמומחה מטעם בית המשפט, ובעיקר יכולתו של המומחה לכתוב חוות דעת מוצקה וחזקה, כזו שהמומחה יכול לעמוד מאחוריה ולהגן על החולה בבית המשפט – אלה האפיונים שנבקש למצוא במומחה רפואי כשנזדקק לחוות דעת מקצועית.

המרפאה שלי הוקמה על מנת לתת מענה וטיפול במסגרת היותי קלינאית ויועצת על בביטוחים המשלימים של קופות החולים “כללית”, ובין היתר, מתוך חזון ליצור מקור בר-סמכא ומנוסה לחוות דעת רפואיות משפטיות.

אשמח לטפל בעניינכם,

ד”ר מדלן פלדשטיין

חוות דעת משפטית

חוות דעת משפטית

חוות דעת משפטית המכונה גם 'מכתב חוות דעת', ניתנת בצורה של מכתב הניתן על ידי משרד עורכי דין המביע מסקנות משפטיות או ניתוח של עסקה ספציפית. לאחר מכן יסתמך מקבל חוות הדעת על מכתב זה כבסיס להתקשרות בעסקה. במילים אחרות חוות דעת משפטית היא פרשנות או ניתוח אובייקטיבי בעל פה או בכתב של עמדה משפטית על ידי עורך דין מקצועי אשר נועד להסתמך עליו על ידי האדם שאליו היא מופנית. חוות דעת משפטית היא חוות דעתו של עורך דין מסוים לגבי החלת החוק על מכלול עובדות מסוים ובדרך כלל מכילה מסקנות או המלצות. חוות דעת משפטית מוגדרת גם כהצהרת עצה של מומחה בעניין מקצועי. כאשר ד"ר מדלן פלדשטיין, בעלת ניסיון של יוצר מ-30 שנה בתחום הרפואה, תעניק לכם חוות דעת משפטית מקצועית וממוקדת, אשר תשמש כהצהרה של מומחה מקצועי בכל הליך משפטי בתחומי נזיקין, פלילים ומשפחה.

מה היא המטרה של חוות דעת משפטית?

כדי לקבל את המכתב שיענה על הצורך שלכם, עליכם להיות ברורים בנוגע לסיבה מדוע אתם רוצים חוות דעת משפטית. כל הסיבות המוצגות להלן, הן המטרות אליהן עונה חוות דעת משפטית:

לדעת את ההשפעה המשפטית של עסקה או עניין

לזהות סיכונים משפטיים שעליכם לשקול עוד ולנהל בהתאם

לצורכי גיבוי תגבה את הטיעון שלכם

לצורכי הגנה משפטית בהתאם לטיעון שנטען נגדכם, למשל בהליכי משפט פלילי או משפחתי

מאפיינים של חוות דעת משפטית טובה

חוות דעת משפטיות טובות הן מעשיות וכתובות בשפה פשוטה. במכתב הדעת אין צורך לכתוב עבודות אקדמיות שקשה להבין את המשתמע מהן. במכתבה, ד"ר מדלן פלדשטיין תמיד מספקת תקציר מנהלים עם תשובה קצרה ברורה. הפרטים מופיעים בגוף חוות הדעת. כאשר היא מנסחת חוות דעת משפטית , היא קובעת את העובדות, את החוק הרלוונטי, ולאחר מכן מיישמת את החוק על העובדות. בדרך כלל ניתן לציין במכתב חוות הדעת רשימה של החלטות או פעולות שניתן לנקוט בהם בהתבסס על חוות הדעת המשפטית. ד"ר מדלן פלדשטיין תדע לענות על שאלתכם ולספק לכם עצות מעשיות שתוכלו להשתמש בהן כדי לנקוט בפעולה מושכלת משמעותית. הרי חוות דעת צריכות להיות ניתוח אובייקטיבי ולא סובייקטיבי.

חוות דעת מומחה לבית משפט

עד מומחה הוא אדם שיש לו ידע, הכשרה, השכלה, מיומנויות וניסיון ספציפיים העולים על זה של האדם הממוצע בנושא מסוים. כיום בתי המשפט מתירים להגיש חוות עת מומחה לבת משפט במהלך תיקים על מנת לסייע לשופט להגיע להחלטה. חוות דעת מומחה לבית משפט מבהירה, מסבירה ומספקת חוות דעת בעניינים מורכבים שהאדם הממוצע לא היה מבין בדרך כלל. עד מומחה מיומן יודע לנתח שפה טכנית ולהסביר אותה בצורה שבית המשפט והנוכחים יכולים להבין. עדים מומחים יכולים לפעמים לעזור גם להעריך מקרים פוטנציאליים. בעקבות ניסיונה הגדול של ד"ר מדלן פלדשטיין, בתחום הרפואה מזה 30 שנה, וכתוצאה מהניסיון העשיר אותו רכשה בתור יועצת אל ארצית ופוסקת בוועדות עליונות לעררים של הביטוח הלאומי, אין ספק כי חוות דעתה של ד"ר פלדשטיין תהיה מדויקת, ברורה ובעלת ערך אב בכל הליך משפטי.

למה משמשת חוות דעת מומחה לבית משפט?

חוות דעת מומחה לבית משפט יכולה לעזור להעריך ולזהות סוגים שונים של נזקים ולאחר מכן להכין אומדן ראשוני של הנזקים הללו. מה שיעזור לצדדים המעורבים לקבוע אם הנזקים מחייבים או מצביעים על צורך להמשיך בהתדיינות משפטית. עבור מתן חוו דעת לבית משפט מומחה חייב לענות על הגדרת המושג על פי חוק. כאשר מומחה הוא אדם החייב להפגין ידע מדעי, טכני, או ידע מיוחד אחר שיעזור לבודק את עובדות להבין את הראיות או לתת ייעוץ בנושא הנבדק. אם האדם מפגין כישורים אלה, אז הוא רשאי לתת חוות דעת מומחה לבית משפט, אם מתקיימים כל התנאים הבאים:

חוות הדעת מבוססת על עובדות או נתונים מספיקים

חוות הדעת היא תוצר של עקרונות ושיטות מהימנות המתבססות על ניסיון רב שנים

חוות הדעת מיישמת את העקרונות והשיטות בצורה אמינה על עובדות המקרה

כאשר מתמודדים עם מצב הדורש חוות דעת מומחה, עדיף להתייעץ עם בעלי מוניטין וניסיון של שנים כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר. אל תוותרו מראש על מה שמגיע לכם, וכמובן אל תשארו חשופים מול מערכת המשפט ללא גיבוי של מכתב חוות דעת משפטית. צור קשר עם ד"ר מדלן פלדשטיין, ותקבלו מענה מהיר, מקצועי ואישי לכל שאלה ובעיה.

חוות דעת רפואית משפטית

בדוח חוות דעת רפואית משפטית יש לכלול מספר פרטים סטנדרטיים, ובדרך כלל הוא מציין את הפרטים הבאים בסדר הבא:

שם החולה ותאריך הלידה

שם הצד המבקש, תאריך הבקשה ומטרת הדיווח

האישורים של כותב חוות דעת רפואית משפטית, כולל כישורים, ניסיון ותפקיד בזמן אמת

עובדות רפואיות בסדר כרונולוגי:

היסטוריה ותסמינים

ממצאי בדיקה

חקירות

אבחנה זמנית

טיפול/ניהול

מצב נוכחי

תגובה לשאלות -אם יש

חוות דעת רפואית משפטית בתיק הנ"ל

חתימה ותאריך הדוח

על מה מתבססת חוות דעת רפואית משפטית?

המידע במכתב חוות דעת רפואית משפטית יתבסס אך ורק על מה שנרשם ברשומות הרפואיות. היקף המידע הרפואי הכלול בדוח יהיה תלוי באופי הדוח והוא עניין של שיפוט קליני. אין צורך לכלול מידע שאינו רלוונטי למתן חוות הדעת אך אסור לוותר על נושאים רלוונטיים, משל יש לחשוף היסטוריה קיימת של כאבי גב בתביעת פיצויים לעובדים בגין פגיעת גב.

חובות מקצועיות בעת מתן חוות דעת רפואית משפטית

איש מקצוע מומחה, אשר נותן חוות דעת רפואית משפטית מתחייב לעמוד בסטנדרטים נוקשים:

להיות כנה ולא מטעה בעת כתיבת דוחות וחוות דעת.

נקיטת צעדים סבירים כדי לאמת את התוכן לפני שחותמים על דוח או חוות הדעת, ולא להשמיט מידע רלוונטי בכוונה

להבהיר את גבולות הידע של נותן חוות הדעת ולא לתת חוות דעת מעבר לגבולות אלה.

בנוסף, על המומחה מוטלת חובה לסייע לבית המשפט בעניינים הרלוונטיים לתחום התמחותו של המומחה. חשוב להיות מודע לכך שכל דעה המובעת בחות דעת רפואית משפטית תעבור לעיתים קרובות לבדיקה מיוחדת של קורא הדו"ח ועשויה להיבדק ולערער בפומבי בבית המשפט. המשקל שניתן לחוות הדעת יהיה בדרך כלל תלוי במומחיות ובניסיון של המחבר. בית משפט או התובע יכול לפנות לחוות דעת רפואית של מומחה עצמאי, בהתבסס על העובדות שנמסרו על ידי הרופא המטפל והתיעוד הרפואי. במקרים כאלו ד"ר מדלן פלדשטיין מספרת שירותי מתן חוות שעת רפואית משפטית, בתור מומחה עצמאי. בזכות הניסיון רב השנים בתחום הרפואה, וכמובן עבודה משוטפת עם בתי המשפט לאורך השנים, ד"ר מדלן פלדשטיין תיתן לכם מענה מקצועי ואישי, כאשת מקצוע מומחית בתחום הרפואה, ותכתוב חוות דעת רפואית משפטית יסודית ואמינה.

חוות דעת משפטית רפואית

במקרים של רשלנות רפואית, יש צורך בקבלת חוות דעת משפטית רפואית מראש, עוד לפני הגשת התביעה. אי אפשר להגיש תביעה ללא חוות דעת משפטית רפואית של מומחה. בעת הגשת תביעה, מגיש הנתבע את חוות דעתו של המומחה שלו, בית המשפט במרבית המקרים ממנה מומחה עצמאי משלו וכן הלאה. לפיכך, חשוב מאוד שחוות הדעת תיערך על ידי מומחה מוסמך בעל ניסיון במתן חוות דעת משפטית רפואית וכן בעל ניסיון במתן עדות בבית המשפט. ד"ר מדלן פלדשטיין לא פעם, מתוקף תפקידה, נתנה חוות דעת משפטית רפואית וכן ייעוץ לבית המשפט בנושאי רפואה ובריאות, על כן היא בקיעה בכל ההליך, ומיומנת לתת חוות דעת משפטית רפואית על פי הדרישות. ד"ר מדלן פלדשטיין בעלת ניסיון רב שנים בהכנת דוחות רפואיים, תוך מתן חוות דעת איכותיות ובעת עדות בבית המשפט מגבשת את עמדתה בצורה ברורה וללא עוררין.

הפניית השאלות הנכונות למומחה

על סמך המסמכים שהתקבלו בעת הגשת התביעה לרשלנות רפואית ד"ר מדלן פלדשטיין מנתחת את המצב ובודקת את המקרה מתוקף ניסיונה והכשרתה כרופאה. היא תדע לבדוק על סמך המסמכים ולקבוע האם יש עילה לרשלנות באופן התנהלות הפעולה, והאם יש פגיעה בבריאותו של המטופל כתוצאה מדרך הניתוח, ובעקבות זה לכתוב חוות דעת משפטית רפואית. בעקבות ההערכה הראשונית על סמך המסמכים, ד"ר מדלן תדע לתת לכם הערכה ולייעץ האם כדאי להגיש תביעה, או חבל על הזמן אותו תבזבזו.

מה צריך לדעת על חוות דעת משפטית

ישנם מקרים רבים של רשלנות רפואית. טעויות רפואיות נפוצות במהלך הריון ולידה, ברפואת שיניים, קרדיולוגיה ושאר תחומי הרפואה. לאחר קבלת חוות דעת משפטית רפואית תוכלו לקבל הערכה לגבי התביעה אותה תרצו להגיש. סביר להניח שתקבלו פיצוי בגין נזקים במקרים הבאים:

אבחון שגוי של המחלה;

פעולה לא תקינה או השארת גופים זרים במהלך הניתוח;

הסרת איברים בריאים במקום חולים;

כוויות של רקמות ואיברים במהלך הניתוח;

התנגשות בין קבוצות דם במהלך עירוי או עירוי דם;

טיפול שגוי, כולל תרופות שנרשמו בטעות עם תופעות לוואי נרחבות.

את כל הנזקים הללו ד"ר מדלן פלדשטיין תוכל לאתר במסמכים רפואיים, ולרשום אותם באותן מסודר ויסודי במכתב חוות דעת משפטית רפואית אותה כדאי שתצרפו לתיק התביעה. צרו קשר עם ד"ר מדלן פלדשטיין, ותקבעו פגישת ייעוץ ללא עלות.

חוות דעת לבית משפט

חוות דעת לבית משפט היא מסמך כתוב הכולל חוות דעת משפטית מפורטת בנושא או היבט מסוים בפעילות הלקוח. חוות הדעת המשפטית נותרת אך ורק לטובת הלקוח לצמצום הסיכון להפרת החוק במהלך ביצוע העסקה, השקת הפרויקט ולהבנה מלאה של השלבים הקרובים. חוות דעת משפטית מאפשרת לקבל חוות דעת עצמאית של עורך דין בנושא לא סטנדרטי ולקבוע האם הפעולות המתוכננות בעלות משמעות משפטית מתאימות וחוקיות בתחום השיפוט הנדון.

מאפיינים של חוות דעת לבית משפט

מאחר שמזמין חוות דעת לבית מפשט מצפה לבהירות משפטית מלאה ומסתמך על דיוק ואמינות הניתוח המשפטי והסיכונים המשפטיים הכלולים במסמך, חוות דעת משפטית ערוכה כהלכה נבדלת בבהירות הניסוח, וודאות הנסיבות הראשוניות, וכן נוכחותן של מסקנות מפורשות באופן חד משמעי עם הפניות לחקיקה של המדינה.

חלקים עיקריים של חוות הדעת לבית משפט

מידע ראשוני-רקע

סעיף זה בחוות הדעת מספק לרוב מידע אודות המידע שמסר הלקוח או המסמכים שלגביהם נערכת חוות הדעת. סעיף זה מכיל גם מידע על הדין החל, בהתאם לתחום השיפוט שבחר הלקוח, בו מתפתח הקשר המשפטי.

חלק מחקר, מסמכים שנבדקו ופניות שנעשו

סעיף זה משקף את התהליך והתוצאות של לימוד המסמכים שהוגשו ואת תוצאות איסוף המידע הדרוש להכנת המסקנה. בעת תיאור מסמכים מצוין אם נלמד המקור שלהם, הטיוטות שלהם או העתקים של מסמכים אלה. כמו כן, המומחה המוסמך העורך את חוות דעת לבית משפט רושם את תוצאות הבקשות שהוגשו עבור מסמכים רלוונטיים. בחלק זה של חוות הדעת המשפטית מתבצע ניתוח המסמכים שהוגש על ידי הלקוח, מתומצת תוצאת מחקרם.

מסקנה- חוות הדעת

החלק השלישי מכיל את התשובה לשאלות המעניינות את מזמין חוות הדעת המשפטית. סעיף זה מכיל את המסקנה המשפטית או הניתוח משפטי. מידת הקטגוריות של חוות הדעת המובעת תלויה במספר ההסתייגויות שבהן היא מלווה. הזמנות עשויות להשתנות בהתאם לאופי העסקה. בחלק זה מפורטים גם סיכונים פוטנציאליים ומוצעות ההמלצות הרלוונטיות למקרה.

ד"ר מדלן פלדשטיין, בזכות ניסיונה הרב בעבודה מול בתי המשפט וכתיבת חוות דעת משפטיות בנושאי רפואה ובריאות, מיומנת לכתוב חוות דעת משפטית העומדת בכל התנאים הנדרשים כדי להיות קבילים בבית משפט ולתת מענה אישי ומקצועי ללקוח. אם אתם זקוקים לחוות דעת משפטית מקצועית ומוסמכת, ד"ר מדלן פלדשטיין היא הכתובת!