ד"ר מדלן פלדשטיין > שירות חוות דעת רפואית למינוי אפוטרופוס

שירות חוות דעת רפואית למינוי אפוטרופוס

חוות דעת רפואית למינוי אפוטרופוס

חוות דעת לצורך מינוי אפוטרופס נערכת כאשר נמצא שאדם אינו כשיר להחליט לעניינים רפואיים (אינו יכול להביע הסכמה להליכים רפואיים) או שאינו כשיר לפעול מטעמים כלשהם לגבי רכושו.

 

אפוטרופוס רפואי

מינוי אפוטרופוס  רפואי היא דרך חוקית להעניק לאדם סמכות לקבל החלטות עבור אדם אחר ולפעול בשמו לגבי הליכים רפואיים ובריאותיים. אם אתם עומדים בפרשת דרכים, לפני הליך רפואי מורכב, וחוששים לקבל החלטה לא מוסמכת, אחת הדרכים הטובות ביותר היא לבחור אפוטרופוס רפואי. ד”ר מדלן פלדשטיין, בעלת ניסיון של 30 שנה ברפואה, תוכל לתת לכם מענה מקצועי ומוסמך, ותקבל תמיד את ההחלטה הרפואית הטובה ביותר עבור המטופל.

 

מהו אפוטרופוס רפואי

אפוטרופסות היא כאשר בית משפט ממנה אפוטרופוס בעל סמכות חוקית על הטיפול, המשמורת והשליטה של ​​מישהו. אפוטרופסות מרחיקה מאדם סמכות חוקית וקבלת החלטות ונותנת אותה לאפוטרופוס שלו. לעיתים בית המשפט יקבע אפוטרופסות מוגבלת, שבה יפרט בית המשפט את הדברים שיש לאפוטרופוס סמכות חוקית לגביהם. באפוטרופסות מוגבלת, האפוטרופוס יכול להפעיל רק את הסמכות המפורטת בצו האפוטרופסות. למשל אפוטרופוס רפואי מקבל החלטות רק בנושאי בריאות ורפואה לגבי אותו אדם. 

 

מדוע ייתכן שיהיה צורך למנות אפוטרופוס רפואי

אם אדם יש אינו מסוגל לקבל החלטות באופן עצמאי על עצמו עקב מוגבלות, גיל מבוגר או כל סיבה אחרת, ייתכן שהוא יזדקק לסמכות משפטית לעשות דברים מסוימים עבורו. אם אין שום דבר חוקי כבר במקום – כמו ייפוי כוח – שנותן לכם או למישהו אחר כוח לעשות את הדברים האלה, בקשה לצו אפוטרופסות יכולה להיות דרך לעזור בקבלת החלטות. באמצעות צו, בית משפט ממנה אפוטרופוס רפואי עבור אדם שאינו יכול לקבל החלטות באופן עצמאי. מינוי אפוטרופוס רפואי אינו מתבצע על ידי בני משפחה, אלא רק אדם מוסמך רפואית יכול להתמנות ללוות אדם כאפוטרופוס רפואי. שליטתו בהחלטות של אפוטרופוס לענייני רפואה תקפים אך ורק לגבי הליכים רפואיים של אותו אדם. אפוטרופוס רפואי מאשר או דוחה הליכים רפואיים עבור אדם חסר ישע שאינו יכול לקבל החלטות בעד עצמו,  כאשר האפוטרופוס שממונה על ידי בית משפט חייב להיות בעל הסמכה רפואית. ד”ר מדלן פלדשטיין כבר שנים רבות מעורבת בפעילות משפטית כרופאה מוסמכת ומייעצת בנושאי רפואה בבתי המשפט. כמו כן ד”ר פלדשטיין שמה לעצמה למטרה לשמור על זכויותיהם הרפואיות של כל אדם הנזקק להם. על כן, במינוי צו בית משפט ד”ר מדלן תעשה כל שביכולה כדי לקבל את ההחלטות הנחוצות והנכונות ביותר עבור כל אדם. 

 

חוות דעת לאפוטרופסות

 

חוות דעת לאפוטרופסות

אדם המאבד את היכולת להחליט על עצמו נקרא חסר יכולת או חסר ישע. כאשר אדם נטול יכולת ההבנה או היכולת לקבל או לתקשר ולהחליט החלטות מושכלות, הוא עשוי להזדקק לעזרה של אפוטרופוס או משמר. אם לאדם יש ייפוי כוח מתמשך או ייצוג על ידי עורך דין מיופה כוח, ייתכן שלא יהיה צורך באפוטרופוס. אפוטרופוס דואג לצרכיו האישיים של מבוגר חסר יכולת. אפוטרופסות מגבילה את זכותו החוקית של מבוגר חסר יכולת לטפל בענייניו. מינוי אפוטרופוס מתבצע בצו בית משפט, כאשר בית המשפט נעזר במומחים לקבלת חוות דעת לאפוטרופסות, על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור האדם.

 

מהי חוות דעת לאפוטרופסות

אפוטרופוס מתמנה על ידי צו בית המשפט לבקשת אדם הנוגע בדבר. אדם נטול היכולת, או אדם המעוניין בטובת הפרט, רשאי להגיש את העתירה. בעתירה מצוינים פרטים מדוע יש צורך באפוטרופוס. לפני מועד הדיון רשאי בית המשפט גם להורות על בדיקת הפרט על ידי רופא או איש מקצוע בתחום בריאות הנפש ולהגיש חוות דעת לאפוטרופסות לבית המשפט על מצבו של הפרט. בנוסף, בית המשפט רשאי למנות מי שיבדוק את העובדות בעתירה לפני מועד הדיון. אדם זה יכול להיות רופא או איש מקצוע בתחום בריאות הנפש. אדם זה יגיש חוות דעת לאפוטרופסות מלא לבית המשפט, כולל מה ההמלצות שלהם בנושא מינוי האפוטרופוס. ד”ר מדלן פלדשטיין, מייעצת לא פעם לבתי המשפט בנושאים רפואיים מורכבים, היא בעלת כל הניסיון הנדרש כדי לתת לכם חוות דעת מקצועית ומוסמכת לפני הדיון לקביעת האפוטרופוס הרפואי.

 

מה קורה בדיון למינוי אפוטרופוס?

בדיון בעתירה יקבע השופט אם יש צורך באפוטרופסות. השופט חייב למצוא בראיות ברורות ומשכנעות שני דברים: לאדם אין הבנה או יכולת לקבל או למסור החלטות מושכלות, ומינוי אפוטרופוס נחוץ כדי לספק את הטיפול והפיקוח המתמשך של הפרט. אם הפרט חסר היכולת זקוק לאפוטרופוס, השופט ימנה אפוטרופוס מתאים שיהיה מוכן לתפקיד, כמו כן, אם הפרט זקוק לאפוטרופוס אך יש לו יכולת מסוימת לטפל במשימות מסוימות, השופט רשאי למנות אפוטרופוס מוגבל שיטפל רק בדברים שהפרט אינו יכול. כך למשל, ד”ר מדלן פלדשטיין, בעלת רק רפאי עשיר ביותר, תהייה הבחירה הטובה ביותר להתמנות בתור אפוטרופוסית רפואית לאדם חסר הישע.  עם עדיין עולות בכם שאלות, צרו שקר עם המשרד של ד”ר פלדשטיין, ותקבלו מענה מהיר ומקצועי.