ד"ר מדלן פלדשטיין > שירות חוות דעת פסיכוגריאטרית

שירות חוות דעת פסיכוגריאטרית

חוות דעת פסיכוגריאטרית

מסמך רפואי מטעם רופא מומחה בנוגע למצבו הנפשי והגופני של אדם, יכולותיו וצרכיו.
אבחון פסיכוגריאטרי נותן מענה לתחומים הבאים: מינוי אפוטרופוס, אישור לערוך יפוי כוח מתמשך ואישור לערוך צוואות תוך התייחסות לכשירות המצווה לערוך צוואה, התאמה למסגרת לקבלת קוד משרד הבריאות או מסגרת אחרת, כגון מוסדות שיקומיים או מוסדות המטפלים באדם בעל צרכיי סיעוד מורכב.

מדובר באחד התחומים המורכבים והמשמעותיים ביותר בחייו של אדם ומשפחתו. במסגרת טיפול ומתן חוות דעת כזו, עולים לא אחת נושאים רגישים שלעתים דורשים דחיפות ופתרון מהיר. במקרה כזה, לא אחת, יש צורך דחוף לאתר מומחה שיסייע לכם להשיג את צו האפוטרופסות או לאבחן את האדם שנתון במצב רפואי באופן שמקשה עליו לקבל החלטות בעצמו.

לא אחת, אני מוצאת עצמי פועלת במצבים מורכבים אלה במלוא הרגישות והמקצועיות והכל כדי ללוות, לסייע ולספק את האבחון המדויק והקפדני ביותר, תוך שימת לב לכל הפרטים הקטנים שיכולים לסייע בקבלת כל זכויותיכם במהרה ובדיוק רב.

 

מה היא חוות דעת פסיכוגריאטרית

חוות דעת פסיכוגריאטרית היא הערכה רב-ממדית ורב-תחומית שנועדה להעריך את יכולתו התפקודית של אדם מבוגר, בריאותו הגופנית, הקוגניטיבי והבריאות הנפשית והנסיבות הסוציו-סביבתיות. זה מתחיל בדרך כלל כאשר הרופא מזהה בעיה אפשרית. אלמנטים ספציפיים של בריאות גופנית המוערכים כוללים תזונה, ראייה, שמיעה, יציאות צואה ושתן וחוסר שיווי משקל. חוות דעת פסיכוגריאטרית מסייעת באבחון מצבים רפואיים, פיתוח תוכניות טיפול ומעקב, תיאום ניהול הטיפול והערכה של צרכי טיפול לטווח ארוך ומיקום מיטבי. ההערכה פסיכוגריאטרית שונה מהערכה רפואית סטנדרטית על ידי הכללת תחומים לא רפואיים, על ידי שימת דגש על יכולת תפקודית ואיכות חיים. חוות דעת פסיכוגריאטרית בדרך כלל מניבה רשימה מלאה ורלוונטית יותר של בעיות רפואיות, בעיות תפקודיות ובעיות פסיכו-סוציאליות. כלים ומכשירי סקר מאושרים היטב להערכת פעילויות חיי היומיום, שמיעה, יציאות צואה ושתן, שיווי משקל וקוגניציה הם חלק חשוב מההערכה.

 

מדוע לפנות לקבלת חוות דעת פסיכוגריאטרית פרטית

עקב בעומס בבתי החולים, רוב ההערכות הפסיכוגריאטריות המבוצעות על ידי הצוות הרפואי נוטות להיות פחות מקיפות ויותר מכוונות לבעיות. כאשר אתם חוששים כי ישנם דברים נסתרים אותם לא העלתה הערכה שבוצעה על די הצוות הרפואי, כדי לשקול לפנות לקבלת חוות דעת פסיכוגריאטרית על ידי ד”ר מדלן פלדשטיין, אשר תבצע את ההערכה באופן יסודי, אמין ומקצועי ביותר. ד”ר מדלן פלדשטיין תפנה את זמנה במיוחד כדי להגיע לתת חוות דעת פסיכוגריאטרית עבור אדם אהוב שלכם. היא תבדוק את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, וגם תנהל שיחה אישית איתכם ועם המטופל כדי לקבל הערכה מדויקת על המצב הנוכחי של המטול.

 

מדוע כדאי לבצע אותה

חוות דעת פסיכוגריאטרית מסייעת לקשישים הסובלים בגילם מירידה בתפקוד ובמצבם הבריאותי והקוגניטיבי, זאת כדי לאפשר לאותם קשישי ולבני משפחתם רמת חיים טובה ואופטימלית יותר. הערכה פסיכוגריאטרית מאפשרת לזהות בעיות רפואיות רב מערכתיות, חולשה, ורטיגו, בעיות בעת עשיית צרכים, בריחת צרכים, דכאון, קשיי שינה, נפילות וחוסר שיווקי משקל, דמנציה, ירידה כללת בתפקוד, לקיחת מספר תרופות במקביל ועוד. ד”ר מדלן פלדשטיין מוסמכת לבצע הערכה פסיכוגריאטרית של קשישים עם בעיות התנהגות וירידה בקוגניציה. בעזרת קבלת חוות דעת פסיכוגריאטרית צוות המרפאה יתמוך ויכשיר את המשפחה, יסייע בקבלת החלטות לגבי סוג הסיוע הנדרש ובאיתור מוסדות מתאימים למקרה הצורך ועוד. לקביעת פגישת ייעוץ והערכה על יד ד”ר מדלן פלדשטיין, צרו קשר עוד היום!

 

חוות דעת גריאטרית

 

חוות דעת גריאטרית

חוות דעת גריאטרית מקיפה היא תהליך אבחון רב מימדי ובין תחומי לקביעת היכולות הרפואיות, הפסיכולוגיות והתפקודיות של קשיש על מנת לפתח תכנית מתואמת ומשולבת לטיפול ומעקב ארוך טווח. חוות דעת גריאטרית מאפשרת להשתמש בגישה ממוקדת לטיפול באדם מבוגר כדי למקסם את החוזקות והעצמאות התפקודית. כאשר אדם הקרוב לכם נזקק לסיוע בביצוע פעולות היום יומיות כדי לגשת איתו להערכת מצבו וקבלת חוות דעת גריאטרית על ידי ד”ר מדלן פלדשטיין, שתעזור לכם בעת הגשת הבקשה שלכם לסיוע סיעודי או טיפולים אחרים לשיפור ביכולות הקוגניטיביות של הקשיש.

 

מדוע חוות דעת גריאטרית חשובה

אנשים מבוגרים ולעתים קרובות שוהים ארוכות בבתי חולים עקב מצבם הבריאותי הירוד, מה שמגביר את הסיכון שלהם לירידה תפקודית. על כן, כדי לעקוב אחר מצבם נערכת בדיקה ומתן חוות דעת גריאטרית מקיפה המאפשר לרופאים ליישם תוכנית טיפול ממוקדת שיכולה להפחית ירידה תפקודית, לתמוך בעצמאות ולשפר את איכות החיים. הערכה יכולה גם להקל על תכנון השחרור ולהפחית את משך השהייה, השימוש בתרופות והצורך בקבלת טיפול ממושך בבית. חוות דעת גריאטרית מקיפה היא זמן טוב לעודד את האדם המבוגר ומשפחתו לשקול תכנון טיפול מוקדם, לזהות ולמנות את מקבל ההחלטות ולתעד את החלטותיהם.

 

מה כוללת חוות דעת מקיפה

רופא מוסמך לביצוע הערכה גריאטרית יכול לבצע את מבחן ההערכה ולתת דו”ח חוות דעת מפורט על מצבו הנוכחי של הקשיש. איסוף מידע עבור חוות דעת גריאטרית מתבצע באמצעות תצפית, תשאול פתוח של האדם המבוגר ומשפחתו או המטפלים שלו, ועיון בתיעוד הרפואי שלהם כדי להשלים את ההערכה באמצעות הכלים המאומתים. לאחר שד”ר מדלן פלדשטיין תאסוף את כל המידע הרלוונטי לביצוע הערכת חוות דעת גריאטרית, היא תשתמש במידע זה כדי ליידע הן את תוכנית הטיפול של האדם והן את תוכנית השחרור שלו. חוות דעת גריאטרית על ידי ד”ר מדלן פלדשטיין תספק לכם הערכה בזמן אמת על מצבו הנפשי והפיזי של האדם, ותאפשר לצוות הרפואי להחליט עבורו על תוכנית הטיפול המתאימה ביותר. אל תסתמכו על ראות עיניכם, גם אם האדם האהוב לכם נראה לכם במיטבו, גשו לחוות דעת גריאטרית. צרו קשר עם ד”ר מדלן פלדשטיין, והיא תדע כיצד לעזור לכם.