ד"ר מדלן פלדשטיין > שירותים > חוות דעת רשלנות רפואית

חוות דעת רשלנות רפואית

חוות דעת רשלנות רפואית - ד"ר מדלן פלדשטיין

כיום, למרבה הצער, אנשים רבים מתמודדים לעתים קרובות עם מתן שירותים רפואיים לקויים על ידי רופאים, מה שמוביל להשלכות חמורות על בריאות החולים. פעולות בלתי חוקיות כאלה, לא מיומנות, של עובדי מוסדות רפואיים עלולות להוביל לעתים קרובות לתוצאות חמורות ולגרום למוות. אם חלילה נזקקתם למכתב חוות דעת רשלנות רפואית, כנרה שכבר עכשיו אתם מתוסכלים, כואבים ומבקשים לצדק. ד”ר מדלן פלדשטיין נמצאת כאן במיוחד עבורכם. עם ניסיון רב שנים תחום הבריאות והרפואה, ד”ר פלדשטיין דעה להעריך את מצבכם, תשמע את אשר על ליבכם, אך תדע גם להיצמד לעובדות ולכתוב חוות דעת רשלנות רפואית מקצועית, אשר תתמוך בעמדתכם.

 

סוגי רשלנות רפואית

ישנם 6 סוגים של רשלנות רפואית:

רשלנות במהלך האבחון 

רשלנות רפואית וטכנית, מתרחשת כתוצאה מאבחון וטיפול לא מספיק או שגוי 

רשלנות רפואית טקטית-  במקרה זה, הרופא קבע באופן שגוי את שיטת האבחון המאפשרת לזהות את הבעיה, פרשנות שגויה של התוצאות או התוויות נגד לשיטת הטיפול

רשלנות ארגונית – ארגון וביצוע שגוי של התהליך הטיפולי 

תיעוד – התיעוד נערך בצורה שגויה או שאין אינדיקציה לפעולות שננקטו ביחס למטופל 

רשלנות אתית – הזנחה אתית ומוסרית של הרופא ביחס לחולים.

 

איך חוות דעת רשלנות רפואית יכולה לעזור? 

במהלך בדיקת הטעות הרפואית, נקבעת עובדת מתן הטיפול הרפואי, זמניו, נכונות פעולות הצוות הרפואי, נקבעות ההשלכות השליליות על המטופל, האם כל אמצעי ההחלמה והשיקום יושמו במהלך הניתוח, ונקבעות דרכי טיפול. חוות דעת רשלנות רפואית הכרחית לניהול הליכים אזרחיים בעת גביית פיצויים בגין נזק מוסרי ובמסגרת הליכים פליליים להוכחת אשמתם של עובדים רפואיים והבאתם לאחריות פלילית בגין פעולות בלתי חוקיות. במקרה שבמהלך בדיקות פעולותיהם של עובדים רפואיים התגלו הפרות של מתן טיפול רפואי, עומדת למבקש הזכות להגיש תביעה לבית המשפט. יהיה צורך לצרף תיק רפואי של המטופל, סיכום שחרור ממוסד רפואי, חוזה למתן שירותים רפואיים, תשלום ומסמכים נוספים המאשרים נסיבות אלו. למטופל הזכות לבקש העתקים של מסמכים רפואיים מהמוסד בו ניתן השירות. אם כתוצאה מאי מתן סיוע לחולה היו לכך השלכות חמורות- נפגעה בריאותו של אדם או חוסר מעש גרם למותו של אזרח, גשו ללא היסוס לד”ר מדלן פלדשטיין לקבלת חוות דעת רשלנות רפואית מעמיקה ויסודית.

 

חוות דעת משפטית רשלנות רפואית

 

חוות דעת משפטית רשלנות רפואית

לכל רשלנות רפואית יש חשיבות והשפעה רבה על חייהם ובריאותם של המטופלים, ולעיתים טעויות אלו גורמות להשלכות חמורות. בהקשר זה, יש צורך להוכיח קיומה של טעות רפואית על מנת לפתור מחלוקות רפואיות, להעניש את הרופא, להגן על זכויות המטופלים ולסייע להם בקבלת פיצויים. כל זה נעשה באמצעות חוות דעת משפטית רשלנות רפואית הניתנת על די מומחים. ד”ר מדלן פלדשטיין, אשר הלכה בעקבות משפחתה, נהייתה רופאה, חרטה על דגלה כי תלחם עבור זכותו של כל אדם לקבל עבור עצמו ובני משפחתו את הטיפול הראוי ביותר. וכאשר הדבר לא קורה ד”ר פלדשטיין תעמוד לצידכם, תכתוב חוות דעת משפטית רשלנות רפואית, בהתבסס על הידע הרפואי שלה והעובדות בשטח.

 

מה נכלל במכתב חוות דעת משפטית רשלנות רפואית

חוות דעת משפטית רשלנות רפואית מורכבת משלושה חלקים: מבוא, חקר העובדות ומסקנות, ובעריכתה נלקחות בחשבון דרישות מסוימות.

בעת כתיבת המסמך לרוב נכללים בו הפרטים הבאים: 

ציון זמן, מקום, נתוניו של המומחה לחוות דעת רפואית-שם משפחה, שם פרטי, השכלה, התמחות, תואר ותואר אקדמי, משרה ועילות הבחינה.

רשימת החומרים בהם השתמש המומחה לכתיבת חוות הדעת.

שאלות שהועלו למומחה ותשובותיו.

אם קבע המומחה נסיבות בעלות משמעות לתיק, ולא התעוררו עליהן שאלות, זכותו להצביע על נסיבות אלו. מסקנת מומחה אינה מחייבת את התובע ובית המשפט לפעול על פי המלצותיו, אך אי הסכמתם למסקנה צריכה להיות מבוססת בראיות.

 

מבנה של חוות דעת משפטית רשלנות רפואית

על פי המבנה שלה, חוות דעת משפטית רשלנות רפואית מכילה את הסעיפים הבאים:

חלק מבוא לרבות תמצית נסיבות המקרה.

חלק מחקרי.

מסקנות.

המסקנה של חוות דעת רשלנות רפואית היא סוג של ראיה משפטית של רשויות החקירה המשפטיות, הן מסייעות לברר את הנסיבות שבהן בוצע הפשע, לאתר את מבצע העבירה או לזכות חשוד חף מפשע. ואם יש לך שאלות נוספות בנוגע לחוות דעת משפטית רשלנות רפואית, או בקשר למקרה ספציפי, צרו קשר עם ד”ר מדלן פלדשטיין, בעלת ניסיון מעשי ותיאורטי עשיר בכתיבת חוות דעת משפטית במגוון נושאים, היא תשמח לענות על שאלותיכם ולהעניק סיוע מוסמך.