ד"ר מדלן פלדשטיין > אודות

אודות

שלום, לפני שאציג בפניך את הידע המקצועי שלי, חשוב לי לספר לך את סיפורי האישי. מקצוע הרפואה בחר בי לא פחות מהבחירה שלי להיות רופאה, כדור חמישי במשפחת רופאים, כבר מגיל צעיר ליוויתי את הורי, סבי וסבתי במהלך עבודתם.
השיח המשפחתי לתוכו גדלתי היה על הצלת חיי בני אדם, מתן טיפול אנושי ומקצועי, והחשיבות בעבודתו של הרופא ליצירת עולם בריא וטוב יותר.
עם האמונות הערכים האלה הלכתי ללמוד רפואה, וכל העבודה שלי נעשית מתוך תחושת שליחות עמוקה, לצד נאמנות מוחלטת ומקצוענות.

הסיפור שלי כרופאה מתחיל עוד בבית. גדלתי במשפחה של רופאים, דור חמישי למען הדיוק, ואת השיחות על רפואה, הצלת חיי אדם ותחושת שליחות הכרתי כבר כילדה קטנה, כאשר נהגתי להתלוות לסבתי הרופאה ולצפות בניתוחים שערכה פעורת פה. לכן, ההחלטה שלי ללמוד רפואה הייתה הגשמה של חלום ילדות. הייתי עולה חדשה שעוד לא ידעה ממש עברית, אבל בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב כתבו אנגלית. אני זוכרת היטב כיצד נהגתי לקרוא סיכומי שיעור בעברית, ובעזרת מילון ישבתי לפצח שפה, שבזכות עולם התוכן הרפואי שלה, כבר לא הייתה ממש שפה זרה עבורי.

מכאן, הגעתי לעולם הרפואה הפנימית. מזה 30 שנה אני עוסקת ברפואה, ותחומי ההתמחות שלי הם רפואה פנימית, גריאטריה ופסיכוגריאטריה. צברתי ניסיון רב שנים בבתי חולים בתחומים אלה וכן בתחומי הרפואה השיקומית, הרפואה הדחופה, הרפואה הקהילתית וכן עסקתי רבות בניהול מערכות בריאות שונות.

המגוון הרחב של מכלול התמחויות זה, הוא מגוון ייחודי. תפישה רחבה זו מאפשרת לי להעניק חוות דעת מוצקה ומבוססת בנושאים רפואיים מורכבים, נושאים שפעמים רבות מגיעים אל בין כתלי בית המשפט, בשל מורכבותם.

עם השנים והניסיון פיתחתי גם ראיה רפואית משפטית – משום שרבות מחוות הדעת הרפואיות שלי מגיעות להתדיינויות משפטיות. אני מכירה היטב את הממשק שבין עולם הרפואה לעולם המשפט, ולכן אני מסוגלת לאבחן לא רק את השאלה הרפואית, אלא גם לדייק ולבסס את זכויותיו המשפטיות של החולה.

במשך שנים רבות אני משמשת כיועצת-על ארצית במסגרת ביטוח “כללית מושלם” ומשמשת כפוסקת בוועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי הסיעוד, השירותים המיוחדים, בתחומי הנכות הכללית, ופסקתי בענייניהם של נפגעי עבודה, וכן עסקתי בדיונים מורכבים אודות פטור ממס הכנסה עקב נכויות רפואיות. בשנים האחרונות אני גם משמשת כפוסקת בוועדות עליונות לעררים בקרנות פנסיה שונות ובוועדות הקורונה.
אני מוצאת עצמי לא אחת כותבת חוות דעת ומעידה בבתי המשפט בענייני סכסוכי צוואות ואפוטרופסות, ומבססת טענות רפואיות בדבר כשירות לערוך צוואה במסגרת התנגדויות לצוואה, כשירות לערוך יפוי כוח מתמשך, וכן את הצורך למנות לאדם אפוטרופוס. לא אחת, חוות הדעת שלי בעניין כשירות לערוך צוואה, היוו בסיס להחלטות בתי המשפט. כך גם בחוות דעת לעניין נכות הנגזרת מחוק הפלת”ד, חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

ללא ספק, בחירה של רופא מתאים לטיפול בנו או בקרובים לנו, או בחירה ברופא שיעניק חוות דעת במלחמה של אדם על זכויותיו, היא בחירה שחייבת להיעשות תוך מחשבה רבה.
בכדי להעניק לאדם את הטיפול הטוב ביותר ואת חוות הדעת הרפואית המנצחת, יש להבין את הראייה הרחבה שלי מחד, ואת ההתמחויות הספציפיות והמעמיקות שלי מאידך.

תחומי ההתמחות שלי כוללים אפוא את התחומים הבאים:

• התמחות ברפואה פנימית
• התמחות ברפואה גריאטרית
• ייעוץ פסיכוגריאטרי
• יועצת ארצית על בביטוח “כללית מושלם”
• רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין, פלילים ומשפחה (ירושות והתנגדויות לצוואות)
• פוסקת בוועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומים: סיעוד, שירותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה
• פוסקת בוועדות עליונות לעררים, בקרנות פנסיה וועדות קורונה
• מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית
• מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים

אשמח לעמוד לשירותכם
ד”ר מדלן פלדשטיין