אל תשליכני לעת זיקנה

Spread the love

לכבוד סוף השבוע אני רוצה לספר לכם סיפור מעניין עם מוסר השכל חשוב בצדו.

לאחרונה פנה למרפאתנו רב מאוד מכובד ששנים שירת את קהילתו בנאמנות ובמסירות. העניין הוא שלאחרונה הרב המכובד התחיל להתנהג בצורה מאוד לא הולמת ולא מתאימה למעמדו ולתפקידו. הוא התחיל לגעת בנשים צעירות ונאות ולהציע להן הצעות מגונות.

משפחתו חשה מבוכה קשה מהתנהגותו של אב המשפחה ולא הבינו מה קרה לו ומה עליהם לעשות. המצב המביך גרם להם להפסיק ללכת לבית הכנסת ובכלל להימנע מלצאת מביתם ולהסתובב בשכונה.

הרב הגיע אליי לבדיקה, ולאחר בירור הסתבר כי הוא סובל מדמנציה פרונטלית שמאופיינת בהתנהגות מינית לא הולמת, בדיוק כפי שקרה אצל הרב. שוחחתי עמו והסברתי לו את מקור התופעה ודרכי הטיפול. הרב חש הקלה עצומה וכמובן שהקפיד ליטול את תרופותיו ולעקוב אחר הוראות הטיפול שקיבל. תוך זמן קצר זכינו לדיווח ממשפחתו שסיפרו לנו כי הרב חזר לנהוג כהרגלו כרב מכובד, שמתנהג בהתאם למעמדו, וזכה חזרה באמון קהילתו.

ומוסר ההשכל של כולנו מהסיפור הזה, לפני שנשפוט אדם שנהג שנים למופת ולפתע חל שינוי לא הגיוני בהתנהגותו, אני מציעה לדון את האדם לכף זכות ולנסות לערוך בירור רפואי שיכול לשפוך אור על מקור הבעיה ולהציע פתרון. אולי זה פחות מעניין מסיפורי הרכילאות… אבל זה לבטח הדבר הנכון לעשות.

שבת שלום,

ד”ר מדלן פלדשטיין

http://bit.ly/PF_Medical_opinion_contact_us

Madlen Feldstein

054-7368864

ניתן להתקשר, לפנות בטופס צור קשר באתר שלנו, אליי במסנג’ר פרטי או בהודעה בעמוד, אנו מקבלים ומטפלים בכל פניה.

מומחית ברפואה פנימית

מומחית ברפואה גריאטרית

יועצת פסיכוגריאטרית

יועצת ארצית בביטוח “כללית מושלם”

רופאה מומחית מטעם בית משפט בתחומי נזיקין ופלילים

פוסקת בועדות עליונות לעררים של המוסד לביטוח לאומי בתחומי סיעוד, שרותים מיוחדים, נכות כללית, נפגעי עבודה ופטור ממס הכנסה

מנהלת מרפאה פסיכוגריאטרית

מרצה ללימודים מתקדמים לרופאים